Aktualizováno
14.03.2015

 

  

 Úvod
 O mně
 Ceník a služby
     Výklad karet
     Astrologie
 Články
 Kineziologie One Brain
 Tarot
     Prolog
     Historie a původ
     Symbolika tarotu
     Velká Arkána
     Malá Arkána
     Dvorní karty
     Galerie tarotu
     Způsoby výkladu
 Astrologie
     O astrologii
     Historie astrologie
     Mytologie
     Data slavných
 Horoskopy
     Keltský
     Čínský
     Egyptský
     Indický
     Sextrologie
 Karty Madam Lenormand
 Cikánské karty
 Mystický Kipper
 Runy
 Andělská terapie
 Etika výkladu
 Co čekat od výkladu
 Odkazy
 Různé
 Recenze a reakce
 Archiv
 Kontakt
 

Ankety 


Horoskop pro všechna znamení na rok 2014
František Drtikol
Tarot ve věku Vodnáře
Mandala
Horoskop pro všechna znamení na rok 2013
Tarotová předpověď na rok 2013
Co přinese den 21.12.2012


Horoskop pro všechna znamení na rok 2014

Beran
(21.3-20.4)

Všeobecné tendence

Zatímco vy, narozeni v březnu už máte snad všechny komplikace života za sebou, také splacené pokuty za dopravní přestupky, eventuální úrazy, zlomeniny, operace a podobné nepříjemnosti máte buď za sebou anebo vám nebyly vůbec souzeny, tak vy narozeni v dubnu jste rovnou "pod palbou". Bystrému oku dopravních policistů neunikne ani jeden váš přestupek. Pravděpodobné jsou náhlé zvraty v životních situacích, ztráta pracovního místa nebo nové zařazení. Při troše nepozornosti je zvýšené riziko úrazu, zranění, zlomenin apod. Od dubna hrozí dokonce konflikt s partnerem /kou, případně rozchod. Druhá polovina roku sice nezaručuje, že k podobným situacím nedojde, ale zaručuje jejich šťastný konec. Proto pokud se dá, odložte všechna důležitá rozhodnutí na druhou polovinu roku a v tom případě se naplní heslo: "konec dobrý, všechno dobré". Pozitivní na celé věci je, že vy se neradi nudíte, jste akční a pracovití... no a v tomto roce se nudit určitě nebudete. Takže o nic nejde, problémy jsou na to, aby se řešily za pochodu, no a na to jste vy skuteční mistři. A že se vše nepodaří? Nevadí. Prý jste jako "čamrda" - (dětská hračka, tzv. „káča", která se roztáčí provázkem a potom se udržuje v otáčivém pohybu mrskáním jakýmsi bičíkem), vždy se otočí a "vstane".
 

Domov a rodina

Letos je ideální čas, abyste vyměnili byt, případně udělali doma reorganizaci, vymalovali, obnovili nábytek, vyměnili elektrické spotřebiče - počínaje od pračky a ledničky, nové televize až po PC a notebooky. Vypadá to tak, že právě do rodiny a svého bydlení investujete velkou část úspor a vůbec financí a vůbec ne zbytečně. Máte na to požehnání hvězd. Nejvhodnější měsíce na inovaci bytu, ale rovněž na rodinná setkání a posezení jsou od května do září. Vysloveně nevhodný je jedině prosinec, kdy bude asi doma třeba pečovat o člena rodiny trpícího chřipkou nebo jiným neduhem. Všechna vylepšení v domácnosti budou mít trvale dobré účinky, přinesou rodině hodně radosti a uspokojení.


Láska a manželství

I když první tři měsíce v roku jsou vhodnější na rozchody a ukončení nevyhovujícího vztahu, od jara a hlavně od léta se vám otevírají v lásce nové perspektivy a možnosti uzavření silnějšího pouta jako je přátelství: možná to bude jen nevázaná láska, ale možná se ještě v průběhu tohoto roku ukáže, že nedokážete více žít bez milované osoby a rozhodnete se vstoupit do manželství. Tento krok vám hvězdy požehnají. Ani stará láska nezrezaví. Doma sice vznikne občas "nervózní situace" a asi hlavní příčinou budete vy, co projevíte nespokojeností a budete se chtít hádat. Vina však nikdy není jen na jedné straně.
 

Peníze

Tento rok, ale je to tak vlastně vždy, vás rutinní práce ubíjí. Donekonečna opakovaně provádět tutéž činnost se vám nijak nezamlouvá - a ani vám tam trvale nekvetou „růže štěstí". V prvním půlroku jste však ještě ochotni a schopni vydržet po starém. Od léta se však diametrálně mění situace, ukazují se nové možnosti - jiné, tvůrčí, nezávislé a samostatné práce, kde jste si sami sobě pánem. Podnikatelé, svobodní umělci, ale možná i hazardéři a dobrodruzi si chytí svůj kus štěstí. Bude se vám také dařit zpeněžit plody svých koníčků, ať už je to zahrádka, kutilství, sport nebo něco úplně jiného. Ideální jsou měsíce září a říjen.


Práce a zdraví

Mimo otravy alkoholem, případně houbami vám v tomto roce může škodit jen nadměrné rozčilování se. Více než polovinu roku bude Mars (vaše vládnoucí planeta) ve znameních, které vás zbytečně příliš aktivují, znervózňují a dělají popudlivých. Z toho vyplývá, že pokud si pracovní povinnosti nevezmete příliš k srdci a budete pracovat "pijánko", bude vám to jen ku prospěchu. Moje rada zní: dbejte nejprve na své zdraví, práce není zajíc, neuteče. Hlavně se trochu šetřete, nejprve uvažujte a až pak jednejte. Zvýšená aktivita samozřejmě přináší také zvýšené příjmy, o tom potom!

Ale dávejte si pozor, pokud máte dědičné předpoklady na mozkovou nebo srdeční příhodu. Jste-li ve vedoucí funkci, budou vás zase kontrolovat, zda jste "tu láhev koňaku" opravdu použili do reprezentačního fondu nebo pro soukromé účely. Kontrolám tohoto anebo podobného druhu se nevyhnete. Změny jsou téměř jisté.


Cesty a studia

Na cestách se vám i letos daří skvěle, zejména pokud jde o kratší cesty, návštěvy, poznávání - dokonce i virtuálním způsobem (pohodlně doma na židli - přes internet). Velmi dobře se vám také bude dařit na studiu lehčího typu, tj. středoškolském. Rovněž se nadále dobře daří redaktorům. Potěší vás návštěvy sousedů, rodiny, krátké cesty do okolí, čtení a sledování lehčích žánrů. To ale neznamená, že máte na cestách překračovat povolenou rychlost. V tomto roce jezděte raději pomaleji. Zimní lyžování někde v Alpách nebo jinde v cizině, ale i služební cesty do ciziny budou nejúspěšnější od října do prosince, ale ani leden není špatný. V tom čase budete mít také velký úspěch při studiu cizích jazyků a na vysokoškolském studiu.


Přátelství a plány do budoucna

Vy mladí máte úžasný rok na navazování nových přátelství a hledání nových vazeb. V kruhu přátel prožijete krásné chvíle, láska a přátelství se vzájemně nevylučují . Vy starší se budete jistě letos snažit pomáhat vašim ještě starším, případně nemocným přátelům anebo starším členům rodiny. Pokud jde o vašeho trenéra, rodiče nebo guru a je v pokročilém věku, je u něho pravděpodobné závažné onemocnění. Snad může dojít i k vážné odluce (např. dlouhodobý pobyt v nemocnici, léčebném zařízení apod.) Pokud utrpíte ztrátu, dostanete za to plnohodnotnou náhradu: někdo originální, tvořivý a nápaditý vstoupí výrazněji do vašeho života, pokud se tak nestalo již loni. V plánech se bude dařit novým nápadům, těm převzatým spíše ne. Takže směle riskujte.


V čem vám přeje štěstí

Rok je v určitém slova smyslu kuriózní: rádi jste otevřeni a na jazyku máte to, co na srdci. Tento rok se ukazuje jako výhodné se trochu zklidnit. Zkuste raději aspoň občas řešit problémy skrytou cestou. Kuloární debaty se ukáží účinnější než oficiální jednání. Stejně tak fitness centra, bazény, tělocvičny, ozdravovny i lázně přinášejí prospěch. Problémy také pomáhají řešit návštěvy kostelů i meditace doma, prosby a modlitby.


Dobrá rada

Nejvíce potřebují radu ti, kteří jsou narozeni od 1. do 10. dubna, tam budou největší tlaky. Nechybí infarktové situace, u mnohých jsou pravděpodobná zranění a úrazy na cestách nebo infarkt jako následek stresu. Proto se snažte především zklidnit, a pokud už dojde k problému, nebraňte se léčení. Určitě vám to prospěje a také se tam (např. v lázních) budete dobře cítit. Nehledejte rušná, ale naopak spíš tichá, klidná místa.

TOP

Býk
(21.4-20.5)

Všeobecné tendence

Zatímco se vám mladým daří skvěle v práci a v kariéře postupujete, tak i v osobním životě máte úspěchy. Ale čím jste starší, tím více se ozývají zdravotní problémy. Váš letošní zdravotní stav bude odrážet přesně všechny vaše nedostatky ve správné výživě a správné životosprávě. To jste dosud snášeli lépe. Pravděpodobná je ztráta staršího člena domácnosti, případně jeho nemoc a vy ho budete muset opatrovat. Ve druhé polovině roku vaše výdaje převyšují příjmy, takže váš rozpočet asi bude třeba omezit. Výhodou takového jupiterovského aspektu je, že pokud trpíte nadváhou nebo máte jiné zlozvyky, začne se vhodný čas k jejich odstraňování. Květen a červen jsou ideální měsíce k provedení vážných rozhodnutí, jako je svatba, stěhování, koupě pozemku, velká cesta apod.


Domov a rodina

Váš domov by přivítal reorganizaci anebo investici do rekonstrukce, koupě nového bytového zařízení, případně do stěhování se do nového. Mnozí máte také doma náročné spolubydlící, kteří si potrpí na luxus a extravaganci. To vše vyžaduje peníze, hodně peněz a tak se snadno stane, že vaše výdaje převýší příjmy a to hlavně ve druhé polovině roku. Přitom všem, to, co dosáhnete vám v konečném důsledku bude dělat radost a z dlouhodobého hlediska se to ukáže jako správná investice. Nejvydařenější rodinné akce jsou od srpna do října. Ovšem nějaký faktor se vás bude snažit ve vašem rozletu brzdit. Upevňují se také kontakty se vzdálenějšími příbuznými.


Láska a manželství

Ať už je váš vztah zpečetěn sňatkovou smlouvou nebo žijete " na psí knížku ", tento vztah je osudový v dobrém i zlém. Jste si něco vzájemně dlužni a musíte se nyní spolu "trápit" i těšit. Více radosti v manželství si užijete v první polovině roku, ale pokud si plníte manželské povinnosti, tak může být i ta drahá polovina šťastná a úspěšná. Život bývá trochu okořeněný občasnými starostmi o toho druhého. Při

nevázané lásce si letos užijete mnohem více. Není vážného problému, který by zkazil vaše milostné štěstí a navíc, do budoucna jsou perspektivy stále růžovější.


Peníze

Finančně se letos daří dobře jak vám, tak i vašemu partnerovi. Vánoční odměny budou bohatší u vaší polovičky, zato vy však v pohodě zaplatíte pro celou rodinu letní dovolenou. Pokud bychom to chtěli rozebírat velmi detailně, nutno podotknout, že je dobré vést si doma hospodářskou knihu výdajů a hlavně mít o výdajích přehled. Neboť pokud váš vnouček tajně chodí do vaší peněženky, pak se nedivte, když občas budou penízky chybět.


Práce a zdraví

Nechci vás strašit, ale tento rok je vaše zdraví vystaveno opravdu pořádnému tlaku. Riziko zánětlivých onemocnění, infekcí, epidemií nebo eventuálního chirurgického zákroku (hlavně u starších) je po většinu roku značně vysoké. Jezděte skutečně opatrně, na přechodech pro chodce se rozhlížejte, aby vás něco nesrazilo. Pracovně se vám ale jinak bude docela dobře dařit. Nejlépe je svobodným umělcům, podnikatelům apod., protože si "šéfují" sami sobě a nemusí skládat účty jiné osobě. Je zde možnost získání nové práce nebo vyššího postavení.. Letos to máte docela fajn!


Cesty a studia

V první polovině roku vás cestování láká mnohem více než v té druhé polovině. A právě zde je riziko, že se neovládnete, přidáte plyn, překročíte rychlost... a havárie je tu jako vyšitá. Na druhé straně můžete právě na cestách při troše opatrnosti zažít ty nejkrásnější okamžiky štěstí a ty nejúžasnější zážitky. Na krátkých cestách je navíc s vámi vždy váš anděl strážný, takže pokud se něco stane, určitě přežijete. V cizině bych si však už tak jistá nebyla. To bych si už raději počkala na zimní lyžování, řekněme někde v Alpách. Na studiu se vám lépe daří na střední a základní škole, hůř na vysoké škole. Přednost byste mohli dát lehčí četbě před historickými romány, byť i ty mají někdy co do sebe.

Přátelství a plány do budoucna
Celý rok máte mimořádné štěstí na dobré lidi, přátele, starší členy rodiny, ale i spolehlivé kolegy - patrony, kteří pokud je třeba se vás zastanou, poradí slovem a pomohou také přiložením ruky k dílu. Jakékoli problémy se snadněji řeší, pokud máte dobrého, spolehlivého poradce, za kterého můžete dát "ruku do ohně". Podobně je to s plány do budoucnosti: projektujte, sněte, plánujte, ve všem se bude dařit. Pokud jste dosud skrývali před světem nějaký svůj záměr nebo úmysl, bude lépe když ho zveřejníte. Mohlo by se totiž stát, že vám někdo odhalí vaše tajemství a lidé by si to mohli nesprávně vysvětlit ve váš neprospěch.

V čem vám přeje štěstí

Vypadá to, že byste v tomto roce úspěšněji řešili své dílčí plány a zájmy lip než ty, které pokládáte za nejdůležitější. Ty třeba nadále připravovat, ale na samotné provedení záměru ještě nedozrál ten správný čas. Do léta vám hodně radosti a štěstí přinesou krátké cesty, ale také čtení, sledování běžných zpráv a informací. Ve druhé polovině roku je čas na vylepšení vašeho domova, případně koupi nového bytu nebo zahrádky. Rovněž vám přeje štěstí při upevňování rodinných vztahů, ze kterých se budete těšit, ale také ze slavností a jiných rodinných událostí. Možná vás dárky oslavencům budou stát hodně, ale vy na to budete mít. V lásce bude štěstí také větší než obvykle, na tento rok se těšte.


Dobrá rada
Nechte se vést svým vnitřním hlasem a instinktem, který vás správně provede celým rokem. Uvědomte si, že občasná deprese může budit pesimistické myšlenky, to je v pořádku. Ale ty nejhorší z nich v momentě zapomeňte: kritické jsou vždy jen dvě hodiny v týdnu, tak než by vás něco hloupého napadlo, jako první se podívejte na hodinky a řekněte si: "rozhodnutí udělám nejdříve až za dvě hodiny" - a svět bude snad potom zase růžovější.

TOP

Blíženci
(21.4-20.5)


Všeobecné tendence

Dobré časy vám pokračují. Když setrváte ve vyšlapaných kolejích, bude dobře. Pokud se rozhodnete "hodit výhybku" a trochu si v životě zaexperimentovat, také se vám povede dobře. Větší část roku budete také pociťovat příliv energie a odvahy, takže se do nových rozhodnutí pustíte s chutí a elánem. V takovémto roce vám snad ani nebude třeba číst horoskopy. Podobně ani ten co vyhrává se nemusí radit, jak naložit s výhrou. Bude to nový koníček nebo nová láska, co vám dají vítr do plachet, s nimiž poletíte? Také cesty vám přinesou krásné zážitky, je to na vás, jak se rozhodnete. V klíčových otázkách života jako jsou domov, manželství, práce a vaše osobnost se snažte mít situaci pod kontrolou. Je důležité, abyste byli vždy o všem včas informováni. Dopátrat se k informacím vám nikdy nedělalo problém, určitě tak tomu bude i letos.
 

Domov a rodina

Hojnost, radost, stabilita - to jsou pro tento rok hlavní atributy vašeho domova. Možné jsou příjemné osudové zvraty. Nejvíce radosti ze své rodinky vás čeká v době od července do září. Čekají vás oslavy, hosté a milé návštěvy, které přinesou pěkné dárky ... no bude pro vás radost žít. Nebojte se riskovat, spokojeně zorganizujte rodinnou párty a určitě to dobře dopadne. Nejlépe je uspořádejte hned pětkrát, pro velký úspěch je třeba je zopakovat vícekrát. Investice do bytu, bytového zařízení, eventuálně do zahrádky a hospodářství, pokud je máte, se vám rovněž vyplatí. Pokud je doma pohoda a nikdo a nic vás nerozčiluje, tak se i vy cítíte lépe a ve všem se vám lépe daří. Tešte se z tohoto vydařeného roku, ne všechny jsou takové.


Láska a manželství

Větší část roku je váš milenec resp. milenka jako nabroušený nůž. Stále něco vymýšlí. Pokud nejste oddáni, možná chce dosáhnout právě svatbu. Když už máte "chomout" na krku, bude se jednat možná jen o touhu milovat se častěji než dosud, případně bude chtít doma reorganizovat domácnost. Horší by bylo, kdybyste onemocněli na zánětlivé nebo infekční onemocnění, ale to by se nemělo stát. Druhá polovina roku je výrazně klidnější, doma vládne pohoda a štěstí. Stejně tak to je i na společných výletech, dovolené, na cestách a ve společnosti. Listopad a prosinec přinášejí nejvíce lásky a vzájemného porozumění. Štěstí v lásce, umělecké tvorbě, při nákupu pěkných věcí, ale i při vychutnávání krásy, hudby a umění

Peníze

Letos začaté finanční transakce mají dobrý spád. Jestliže tipujete, můžete vyhrát velké peníze. Každý den však není stejně úspěšný. Pokud chcete, abyste vyhráli hlavní výhru právě vy, poraďte se se spolehlivou věštkyní nebo kartářkou, abyste ten správný den neprošvihli. Toto je rok jen pro velké hráče, ne pro troškaře. Vaše zaměstnání vám také může přinést slušné peníze, lepší a stabilnější pozici hlavně v první polovině roku. Příjmy by měly převyšovat výdaje

 

Práce a zdraví

V práci se vám daří hlavně v první polovině roku a vy mladí nebudete mít problémy ani se zdravím. Ovšem s přibývajícími léty roste také riziko vzniku nějaké chronické nemoci. Letos si třeba dát speciálně pozor na hemoroidy, pohlavní nemoci a na dolní část močových cest. Proto na dovolené např. u moře nezůstávejte v mokrých plavkách, je to pro vás nebezpečné. Jinak nebudou se zdravím vážnější problémy. Ze strany vedení se vám letos budou zdát přehnané nároky v práci na preciznost, systematičnost a správně pozakládané doklady ve složkách. Pokud jste však sami sobě pánem, případně máte pod sebou podřízené, žádné podobné problémy nevzniknou. V křesle vedoucího se vám bude sedět skvěle a bezpečně. Těšíte se popularitě a oblíbenosti. Pokud nebudete jezdit opatrně, může být u vás zvýšené riziko fyzických zranění na cestách nebo také při sportu, ale i zvýšená podrážděnost, riziko zánětlivých onemocnění a infekcí


Cesty a studia

Cesty po moři, po sladkovodních řekách a ve vzduchu letadlem jsou pro vás bezpečné a doporučené. Autem třeba po silnicích jezdit opatrně a vždy mít s sebou rezervní kolo. Riziko defektu, objížďky nebo překážky na cestách je letos větší než jindy. Krátké cesty jsou mimořádně šťastné ve drahé polovině roku, naopak na cestu do ciziny jsou lepší aspekty do poloviny července. Pokud se plánovaná cesta neuskuteční, neboť např. onemocněla matka, strýc či kmotra a bude ji třeba opatrovat, berte to, že je to normální. S takovou či podobnou situací třeba počítat. Při studiích se vám také bude dobře dařit, hlavně při těch jednodušších, např. středoškolských studiích. Čtení časopisů, sledování zpráv v televizi, ale i práce s počítačem a hlavně s internetem přinášejí užitek a potěšení. Telefonování, faxy apod. jsou také prospěšné.

Přátelství a plány do budoucna

Jak jistě tušíte, nejspolehlivější přítel je na konci vašeho ramene...tedy především se spoléhejte sami na sebe. Vaši osvědčení, žoviální a energičtí přátelé jsou letos snad až příliš energičtí a podráždění. Mohou to být také jejich zdravotní příčiny, proč se vám nemohou věnovat tak naplno, jak byste od nich očekávali. Mnohem více citu a porozumění mají pro vás ti neoficiální přátelé a kamarádi. Avšak ani tu není jisté, zda budou vždy nablízku, když je budete potřebovat. Zkrátka bude nejlépe, pokud vy sami budete zdraví, v pořádku a budete schopni pomáhat svým kamarádům. Někdy to zas může být opačně a budou pomáhat oni vám. Tak už to mezi přáteli chodí: dnes ty mně, zítra já tobě .Co se týče plánů do budoucna, netřeba dělat sáhodlouhé plány, nejlépe je plánovat dovolenou a víkendy v tomto roce.


V čem vám přeje štěstí

Letos se vám daří vydělat resp. nějak získat (např. vyhrát) peníze. Doma máte skvělou pohodu a v zaměstnání máte úspěchy, hlavně když stojíte na "vlastní noze", jste nezávislí, případně ve vyšší funkci. Radost a úspěch vám stejně tak přinese cestování a poznávání svého okolí, jiných zemí a lidí, ať už přímo - cestováním nebo zprostředkovaně - knihami, časopisy, internetem atd. Vzhledem k tomu, že budete silnější než běžně a možná si dopřejete více tréninku, ale také více nápojů a živin, abyste měli dost sil, je třeba počítat s nárůstem svalové hmoty. Jinými slovy, je dost možné, že na hmotnost přiberete, ale protože to půjde do svalů a nebude to tuk, tak objemově se nezměníte, jen se zvýrazní svaly.


Dobrá rada

Jste úžasní, pokud dokážete "žít dneškem" (carpe diem - užij si dne, latinské přísloví). Život si vychutnáváte naplno a tvořivě přistupujete i k úkolům, které stojí před vámi, případně si je sami vymyslíte - z nadbytku sil a energie. Uděláte dobře, pokud budete mít pod kontrolou pití alkoholu, černé kávy, kouření cigaret, zkrátka užívání návykových látek. Ve stavu podnapilosti byste např. mohli ztratit nebo zapomenout někde na oslavě či u vody něco, co by vám chybělo a těžko se to dalo nahradit.

TOP

Rak
(22.6-22.7)


Všeobecné tendence
Vaši patroni jsou vám celý rok nakloněni a pomáhají vám, jak se jen dá. Opravdu bude pomoc potřebná, protože se také letos najdou nepřejníci, kteří vám chtějí dělat naschvály. Ale žádné obavy, dobro je silnější. Jen se nenechte vyprovokovat k agresivitě. Když vás ale někdo rozčílí, není zdravé to v sobě dusit, raději rozbijte šálek nebo sklenici, než byste někomu vynadali a pak čekali, jakou odplatu vymyslí on. Když se ráno vzbudíte, vždy si zkuste vzpomenout, co se vám zdálo. A koho jste ve snu přijali jako dobrého a pomáhajícího, s tím také spolupracujte. Ale pokud vám sen odhalí někoho zákeřnost a nepřejícnost, tak si na něho dávejte pozor i v bdělém stavu. Většina z vás si už těžké období zapříčiněné uranovskými změnami odtrpěla loni nebo už předloni. Málokdo z vás však pocítí negativní síly některých planet v plné síle. Naopak hojnost, stabilita, dostatek a akční řešení problémů mnohých z vás potěší a přidá na optimismu.


Domov a rodina

Nové okolnosti v rodině některé z vás posilní, jiné přímo zničí. Je třeba počítat s tím, že jeden z hlavních problémů bude v agresivním nebo nemocném členu domácnosti. Může jít o jeho zánětlivé nebo infekční onemocnění, ale možná také o operaci, infarkt a podobné vážné situace. Opět je ze všeho nejdůležitější vydržet první polovinu roku. Pak se situace mění, rodinné poměry se uklidní a naopak zavládne harmonie a pohoda. Nenechte se vyprovokovat k agresivitě. Nejšťastnější měsíce strávené s rodinou jsou od července do listopadu. Rodinné oslavy se vydaří.


Láska a manželství

Pro mladé jsou lepší aspekty na utužování volného svazku než na manželství. Netřeba spěchat, nic vám za rok neuteče a budete na něho vzpomínat v dobrém. Ti z vás, kteří hledají novou lásku, možná natrefí na zkušenější a praktickou osobu, která začne řídit váš osud. Pokud jste však už starší a asi vázáni manželským slibem, situace není tak snadná. Eventuální pokus o novou avantýru nemusí být korunován úspěchem.Někdo nebo něco vás v tom bude omezovat. V manželství si zas třeba zvyknout na nervózního, dominantního partnera, který chce pořád něco předělávat, měnit, vylepšovat ... a přitom ta vaše vyseděná fotelka byla tak pohodlná, tak proč kupovat novou?


Peníze

Celý rok jste po finanční stránce omezováni: možná termínovaným vkladem, možná výškou kapesného, případně musíte z vašich příjmů platit nějaké splátky apod. Při tom všem máte v sobě silnou ambici získat a dosáhnout ve finanční oblasti více. Pokud ne hned, určitě budou vaše snahy zúročeny ve drahé polovině roku: vaše vlastní příjmy by měly prudce stoupnout, hlavně pokud jste narozeni blízko východu slunce. Stejně tak to bude u těch, kteří máte slunce jinde, ale ascendent v Raku. O to horší je to s příjmy vašeho partnera nebo partnerky: riziko zhoršení finanční situace je velké. Proto nyní výdaje "potáhnete" vy, budete mít z čeho. Buďte hlavou rodiny!


Práce a zdraví

Zdravotně jste na tom lépe než jindy. A pokud toužíte po klidném pracovním místě, kde byste si odvedli svou práci a pak už měli klid, není překážek, abyste se k němu dostali, případně v něm setrvali. Oblast služeb, obchodu, zdravotnictví i školství poskytují širokou škálu takových zaměstnání (jistě i tam jsou špičkové místa, kde jsou stresy, ale o tom nemluvíme). Stojí zato riskovat a v průběhu roku změnit zaměstnání a možná se dopracujete k mnohem vyšším příjmům hlavně ve drahé polovině roku. Ovšem pokud jste na výsluní a vaše místo je lukrativní, není se co divit, že mnozí jiní po něm také touží a budou vám dělat "peklo na zemi", jen aby vás odtamtud vystrnadili. Takže: pozor na ně!


Cesty a studia

Svět fantazie, utopie, historických knih, románů a filmů vám nikdy nebyl vzdálený a nesympatický. Letos máte šance zlepšit se ve znalosti cizích jazyků, naučit se něco nového z oblasti počítačů, statistiky, ale i medicíny a jiných vědních oborů. Lehká četba, sledování televizních seriálů, čtení zpráv apod. vám také bude dělat radost. Pokud nejste pohodlní a odcestujete do ciziny ať už někde blízko anebo dál k moři, také se vám bude dobře dařit. Cestování a čtení jsou na tento rok pro vás oblíbenou činností, nebraňte se tomu. Čím více se poučíte a naučíte z historie a ze současnosti, tím méně vás jiní mohou zaskočit. Budete připraveni.


Přátelství a plány do budoucna

Snívejte, leťte na křídlech fantazie a představ co nejdále. Vaše sny nemůže nikdo omezovat. Pokud je ale chcete realizovat, zde již není vše tak snadné a hlavně to nejde najednou. Zkuste si utřídit myšlenky, uspořádat své plány do budoucnosti podle priorit, a to ještě v první polovině roku. Držte se svých zásad a vyjde to! Většina projektů se vydaří. Jeden z nich však uvízne. Ten si nechte jako nesplněný sen toho dalšího roku. Máte dobré a spolehlivé přátele, kteří vám budou i v tomto roce pomáhat. Zase až na toho jednoho, který bude očekávat pomoc od vás. Pokud to jde, neodmítejte pomoc. Neoficiální kontakty a vazby také přinášejí spoustu radosti, je tu jen riziko, že se prozradí. Při troše štěstí vše zůstane tak, jak si to přejete.


V čem vám přeje štěstí

Každý správný rak má své "klepeta", resp. páky a umí si jimi udržet to, na čem mu záleží. I vy se držte toho, co se vám už loni osvědčilo a štěstí zůstane s vámi. Naopak pokud začnete velmi vymýšlet a od základu budete chtít změnit svůj život, můžete padnout na „nos" a pak lze pokládat za štěstí, že se z toho vylížete se zdravou kůží. Ať už jste se loni setkali s novou lásku, novým přítelem nebo jste našli nové zaměstnání, letos se ho držte a můžete to pokládat za váš největší trumf roku.


Dobrá rada

Jste velmi citliví a není žádné umění vás vytočit z rovnováhy až do nepříčetnosti. V tomto roce by bylo velmi dobře, kdybyste se dokázali ovládnout, uklidnit a když se vás snaží někdo vytočit, abyste zbytečně nevybudili. Pokud nemáte lepší recept, použijte osvědčenou českou říkanku na "N" - nás nikdy nikdo ničím nemůže nasr .. , nazlobit, nebo naše nervy nevisí na niti a naše nálada nikdy neklesne na nulu. Nazdar!" Tím, že zůstanete klidní, nejvíce překvapíte a zneškodníte toho, kdo na vás vymyslel tu „habaďúru" a tím jste vlastně " souboj " vyhráli.


TOP

Lev
(23.7-23.8
)

Všeobecné tendence
Těšte se, Lvi a Lvice, toto je váš rok a ještě i ten příští budou příznivé účinky pokračovat. Na začátku roku to ani tak nevypadá, že by byl rok nějak mimořádný. Možná budete častěji šlapat na brzdu než na řadící páku, ale to nevadí. Časem se situace otočí. Co jste si v první polovině roku mohli dovolit jen občas nebo potají, to si ve druhém půlroku vynahradíte. Nicméně je to právě vaše energie a síla, ale také iniciativa právě z první části roku, kterým můžete děkovat za mimořádné úspěchy v létě, na podzim a ještě i dále, do podzimu dalšího roku. Eventuální ztráta někoho milého, která pravděpodobně nastala už loni nebo těsně začátkem tohoto roku, vás přebolí a už se nemusíte obávat dalších ztrát a trápení. Občasné pesimistické myšlenky vám pomáhají zahnat vaši přátelé a mazlíčci. Letošní eventuální problémy nebudou trvat věčně, nebojte se!


Domov a rodina

Vše, co do domova vložíte v první polovině roku, se vám bohatě vrátí v jeho druhé polovině. Až na jednu starost asi o staršího člena domácnosti je vše v pořádku. Ideální měsíce na klidné chvíle v rodinném kruhu jsou od října do konce roku, i když vánoční shánění dárků a všeho, co je třeba k štědrovečernímu stolu přinese také kus nervozity, tak to už bývá. Povzbuzující nápoje v tomto roce výrazně přispějí k příjemné rodinné pohodě, vykouzlí úsměvy na všech tvářích rodinných příslušníků. Dětem pak doporučujeme číst fantastické pohádky, ze kterých jim spadne brada, stejně jako z jiného opojení dospělých.


Láska a manželství

Pokud něco doma neklape, není divu, když budete kromě sebe z toho vinit i svoji polovičku. Vina je prý ovšem vždy na obou stranách. A u některých z vás dokonce vznikne pocit, že právě ta vaše polovička nese větší pocit viny. To může způsobit delší a opakované výměny názorů, ale pokud jste s ním/ní neskončili už loni, letos rozchod nehrozí. Při tom všem vám mladším a hlavně volným kvete více květů těstí (co jen duchem) hlavně ve druhé polovině roku. Jistěže jste volnější v pohybu a nevázanější ve vyjadřování se, eventuálně ve vyznávání lásky, nicméně to není hřích. Přechodný vztah se dokonce může vyvinout v něco vážnějšího, možná v trvalý vztah, který jednou (i když asi ne v tomto roce) skončí manželstvím. Kroťte svou touhu po požitcích v jídle, pití a v lásce. Vše je třeba dělat s mírou, i nakupovat šperky, šaty a hezké věci. Faktem je, že si letos můžete dovolit dvakrát tolik jako po jiné roky.


Peníze

S penězi nebudou v tomto roce problémy. Obzvlášť dobře se vám bude dařit v politice, ve státním sektoru, ale rovněž historikům, kunsthistorikům, archeologům, statistikům a lékařům, kteří léčí chronické nemoci. Stejně tak ani vaše polovička nepocítí nedostatek financí, ledaže by si chtěla koupit ponorku. Tam by mohla na tomto projektu zkrachovat. Vy i vaše polovička si chraňte v tomto období oči, abyste snad nedej Bože neoslepli. Je to totiž druhý konec zdánlivě odlišného problému. Pokud jste na volné noze, umělci nebo vlastníci firmy, bude se vám také po finanční stránce dobře dařit. Na tento rok se těšte


Práce a zdraví

Náhle osudové zvraty v zaměstnání jsou možné jak v tomto, tak v následujícím roce. U některých z vás se změna udála už loni. Někdo nebo něco vás nutí, abyste v práci spěchali a konali možná až nepromyšleně, tedy v chvatu a bez rozvahy. Vám však prospívá přesný opak: klid, rozvaha a uvážlivé jednání. Nedejte se nikým a ničím vyvést z rovnováhy, klidu a uvážlivosti. Vaše intuice vás vede správným směrem a vaši zkušení starší patroni také. Která složka ve vás zvítězí? Udržíte se "v křesle" nebo zvítězí ti, co do vás pořád „vyrývají"? Pravděpodobnost je sice půl na půl, ale v osudu to už máte dávno napsané, jak to s vámi bude dál a do které skupiny se zařadíte. To ale ani já nevím. Spojte se s dobrými silami a bude vám dobře, to je jediná rada. Zdravotně budete v pořádku, pokud se budete šetřit a budete opatrní..


Cesty a studia

Zatímco v první polovině roku je riziko zranění na silnicích mimořádně vysoké a je třeba dodržovat předepsanou rychlost a ještě si dávat pozor na protijezdce, jestli náhodou nevjedou do protisměru, tak ve druhé polovině roku máte na cestování zelenou a také na leccos jiného. Vaši andělé strážní vás budou ochraňovat před vším zlým a pokud by se i něco přihodilo (např. někdo by do vás naboural), pojišťovna vám škodu uhradí, nebojte se. S cestováním letadlem byste si však mohli dát na pár let pokoj, nejen v tomto roce. Hlavně si zjistěte, či není pilot narozený ve znamení Berana - to by bylo špatné. Cestování na internetu je samozřejmě podstatně bezpečnější, ale zas ... tam vás slunce neopálí, voda neochladí...


Přátelství a plány do budoucna

Máte široký diapazón (okruh) přátel a s většinou z nich budete skvěle vycházet. Někteří vám možná závidí ať už váš vzhled, byt nebo postavení, ale i ti se budou snažit s vámi vycházet v dobrém. Že by se spoléhali na to, že by mohli mít z vás jednou výhody? S přáteli vám bude výborně. Vaši patroni pomáhají vám, vy zas pomáháte jiným. I plány do budoucna můžete směle připravovat, vaše perspektivy jsou velmi světlé, pokud se chci vyhnout silnému slovu "růžové", ačkoli ani to není daleko od pravdy. Na jejich přípravu využijte hlavně první polovinu roku, pak už přijdou jiné starosti a hlavně radosti.


V čem vám přeje štěstí

Letos se naplní heslo "komu pan Bůh, tomu všichni svatí". Pravděpodobně se dočkáte tohoto naplnění až ve druhé polovině roku a pokud jde o realizaci plánu, ke kterému je třeba mnoho byrokratických souhlasů, možná se samotná realizace uskuteční až příští rok. Ale důležité je, že se vám bude dobře dařit téměř ve všem a můžete si dovolit víc než jindy.


Dobrá rada

Vám mladým ani netřeba radit, jak investovat peníze, kam zařadit svou lásku a jaký program si vybrat na které období. To budete vědět sami. Pro vás starších ale mám radu: nepodceňujte první příznaky chronické nemoci. Raději navštivte lékaře a zažeňte všechny zdravotní neduhy na kilometry od vás. I z maličkosti by za pár let mohl vzniknout vážný problém.


TOP

Panna
(24.8-23.9)


Všeobecné tendence
Před vámi je úspěšný rok bez sebemenších vážnějších nebezpečí. Stejně jako loni můžete existovat bezpečně a v pohodlí bez toho, abyste vyvinuli nějaké úsilí. Vaše hodnoty zůstávají nedotčené a neporušené, dokonce aby zůstalo vše „po starém" se výslovně doporučuje. Osudové zvraty mohou být jen ve váš prospěch, takže ani toho se není třeba obávat. Vlastním rozumem a vlastním přičiněním jste schopni zajistit si velmi příjemnou existenci. Už od léta byste se měli připravovat na jeden z nejúspěšnějších roků života, který se opakuje tak jednou za 12 let. Chcete-li dosáhnout něco víc a mít se ještě lépe, tak hlavně ve druhé polovině tohoto roku jsou pro přípravu toho všeho ideální měsíce. Zatím netřeba budit žádnou pozornost ani rozruch, ale roztočit tajné páky bude třeba už dnes. No a pokud jste se narodili tak hodinu až dvě po východu slunce, vaše slavné chvíle začnou snad již v tomto roce! Zůstává tu ale loňský problém a to je, že si musíte vždy ověřovat spolehlivost informací. To, o čem nevíte a jen to předpokládáte, nemusí být vždy tak, jak jste si mysleli. Také pozor na rozhodnutí vykonané pod vlivem alkoholu.


Domov a rodina

Doma se nedějí žádné vážnější změny. Netřeba se ničeho obávat, všechno jde po starém. Pokud si chcete obnovit byt, dům nebo zahrádku, budete asi celý první půlrok překypovat dostatečnou energií, abyste dosáhli svého cíle. Pokud chcete cestovat se svou rodinkou, netřeba se výletů letadlem po světě bát. Doma vám nehrozí tragická smrt ani žádná nemoc. Nejvíce radosti zažijete v kruhu rodiny a přátel v listopadu a v prosinci. Zájem o to, abyste zorganizovali párty je již od října. Také v lednu je dost časoprostoru na podobné rodinné akce a oslavy. Od března do září se asi budete věnovat jiným aktivitám.


Láska a manželství

Pokud chcete na více místech zkoušet štěstí v lásce, bude před vámi perný rok. Riziko odhalení nevěry, žárlivých scén a boje o vás je velmi vysoké. Dokonce možná jeden ze soubojů vzdáte a přijdete tak o jednoho milence resp. milenku. Zato když se budete držet v této oblasti starých, osvědčených a spolehlivých cestiček, nic vám nehrozí. Pokud jste volní a v tomto roce se rozhodnete vstoupit do stavu manželského, máte na to požehnání hvězd. Čím pevnější a legálnější je váš svazek, tím lépe se vám v něm bude dařit. Se svou zákonitou láskou prožijete ideální rok v perfektním vzájemném porozumění a harmonii. Vzhledem k této skutečnosti si odstavec "láska" ani nemusíte číst. I tak všechno dobře dopadne. Dávejte si pozor na labužnické a jiné rozmary, aby vám přehánění neuškodilo. Někdy se člověk zamiluje právě tehdy, neboť více touží po lásce. V nákupech šperků a šatů se raději omezte.


Peníze

V první polovině roku převládají výdaje nad příjmy. Buď jsou příjmy nižší anebo jste se rozhodli více investovat. Potom si bude třeba počkat, až se vám doplní finanční zdroje. To se ale stane až ve druhé polovině roku. Mezitím budete mít pár, doufejme že jen slovních, soubojů se svými kolegy nebo s těmi, kteří by byli rádi na vašem místě. Nebude to lehký souboj, potřebujete posily. Nikdy nebojujte sám(a) proti většině, v jednotě je síla. V prvním půlroku je pro vás nejlepší se spojit s lidmi narozenými ve znamení Býka, tedy to platí pro první půlrok, ale vhodné jsou i jiná znamení. Ideální měsíc na zlepšení vašich financí je září a říjen. Čas není vhodný na velké nákupy, investice a jednání. Pokud investujete, tak rychle se vám to nevrátí. Nebezpečné jsou hlavně první dvě období, kdy vám štěstí nepřeje ani při chytání zlodějů a v té době by vás mohli vykrást nebo vám na cestách ukrást peníze. Buďte proto opatrní!


Práce a zdraví

Práce a podávání dobrých výkonů - to je pro vás v tomto roce dvousečná zbraň. Jsou tu šance dosáhnout ve vašem zaměstnání, či už v běžném zaměstnaneckém poměru nebo ve funkci vedoucího, skutečně neobvyklé úspěchy. Otázka nezní, zda být podřízeným nebo nadřízeným, ale do jaké míry vyčerpáte své síly a kolik z nich siponecháte, jak se regenerujete a odpočíváte a jak se staráte o své zdraví. Faktem je, že pokud máte svou práci rádi a po psychické stránce vás uspokojuje, tak to blahodárně působí i na vaše fyzické tělo. Ano, odpoutat se od problémů tím, že se ponoříte do pracovních problémů, to je výborné řešení nejedné situace. Buďte tehdy opatrní! Pozor na mlhu a alkohol, tedy na jízdu pod jeho vlivem.


Cesty a studia

Chcete-li tento rok cestovat, využijte k tomu první polovinu roku, případně podzim od října až do prosince. Tehdy jeďte na mimosezónní dovolenou. Cesty k závěru roku sice nebudou dokonalé, ale zato na lásku a poznávání, případně na nakupování suvenýrů, je to dobré období. Třeba také počítat s problémy, kvůli kterým se některá plánovaná cesta neuskuteční. Na druhé straně, nemáte nejmenší potřebu někam daleko cestovat, vždyť doma je vám dobře a v podstatě vám nic nechybí. Pokud bez cest nevydržíte, tak je zkuste oddálit např. na příští rok a to už bude něco jiného. Zato cesty na křídlech fantazie jsou vítány.


Přátelství a plány do budoucna

Rok je jako stvořený „na zkoušku ohněm" v přátelství. „Plevel" odpadne a jen ty pravé přátelské vztahy zůstanou. Při tom všem by bylo vhodné zkoušet osud v době od jara do podzimu. Totéž platí o vašich plánech do budoucnosti: nenechávejte je na poslední chvíli. Jisté je, že staré, osvědčené vztahy budou vzkvétat i v tomto roce. O těch nových se to říct nedá. Také je dobré si ujasnit, zda v té - které osobě hledáte přátelství nebo lásku. Je třeba počítat i se ztrátou jednoho ze starých přátel. Zdraví a věk dělají své, tedy hlavně když zdraví odejde a začnou problémy.


V čem vám přeje štěstí

Celý rok vám přeje štěstí v hledání a nalezení spolehlivých přátel a patronů. Dařit se vám bude v práci ve státním sektoru, ale také v podnikání. Od léta se vyplatí tajně připravovat změnu nebo nové plány. Neoficiální rokování a jednání budou odměněny úspěchem. Je třeba se držet osvědčených zvyků a kontaktů, tam vám nehrozí zklamání.


Dobrá rada

Jelikož máte skvělý rok, užijte si ho plným douškem. Vaše kořeny se mohou opět lépe rozrůst a hlouběji zapustit. Zas si můžete nahromadit trochu majetku (i když ne moc) v podobě auta, nábytku, bytu atd. A protože to, co nevíte, je proti vám, tak pro tento případ si zabezpečte jiného člověka resp. lidi, kteří by se informovali, či vám někde něco nehrozí a hned by také udělali vhodná opatření. No a vy tak můžete klidně a tvrdě spávat.


TOP

Váhy
(24.9-23.10)


Všeobecné tendence
Milé, něžné a krásné Váhy! Letos vás čeká mimořádně těžký první půlrok. Riziko zraněni, úrazu, zánětlivého onemocnění nebo eventuální operace je skutečně velmi vysoké, neměli byste to podceňovat. Ve vašem životě jsou možné také jiné osudové zvraty. Kdybyste měli azyl, kam byste se mohli přemístit v první polovině roku (něco podobného jako je brloh medvěda, ve kterém prospí celou zimu), tak to by bylo pro vás ideální řešení. Pokud takový azyl nemáte, další vhodný způsob překonávání problémů je spojit se tělem i duší s jinou osobou narozenou v jiném vhodném znamení, abyste dohromady tvořili jednotku, která by měla dobré aspekty. Jedna z možných voleb je kombinace se Lvem, ale také s Blíženci či jinými, ale ne všemi znameními. Druhá polovina roku již přináší štěstí, radost, a pokud vydržíte, dočkáte se sladké odměny. Vás, kteří jste se narodili v říjnu čeká nové zapojení se, u někoho to bude v lásce, u jiného v přátelství nebo v zaměstnání. Pokud je vám už víc než 90 let, to nové zapojení by mohlo být i úkol andílka, tedy pokud by vám při nějaké operaci zkolabovalo tělo. Proto raději varuji, aby se to nestalo. Na to máte ještě čas!


Domov a rodina

Doma, v rodině sice není jednoduchá situace, bude však mnohem lepší, když se zapojíte do společného řešení rodinných problémů, než kdybyste se starali jen o své starosti. V rodině je síla, stabilita a moudrost. Problémy budou hlavně v první polovině roku a některé z nich jsou právě ty vaše. Samozřejmě že pokud vám něco je, rodina si o vás dělá starost, ale jsou zde i problémy jiného druhu. Léky, patroni a všechny „dobré duše", které jsou kolem vás, pomohou. Po náročném období si už v prosinci všichni vydechnete, že je doma konečně klid. Od Mikuláše vládne pohoda a Vánoce jsou to nejlepší období v roce.


Láska a manželství

Letos je vám ve volném svazku lépe než v manželském a to hlavně v první polovině roku. Na jaře až do léta můžete zažít nádherné chvíle plné lásky, citu a vzájemného porozumění s jinou krásnou osobou, která má hezké vlasy, zuby, úsměv ... no zkrátka má šarm. Nová známost možná potrvá rok - dva, ale i tak to stojí za to. Zažijete něco hezkého, nebraňte se tomu a ani potom nelitujte, pokud by to skončilo. Nebojte se, přijde zase nová láska. Právě naopak, pokud by vztah přerostl do pevného vztahu, možná byste se zklamali v lásce a poznali svoji polovičku z té nejhorší stránky. V tomto čase budete mít chuť plýtvat penězi na pěkné věci a energií na všechny druhy požitků, jídla, pití a milování nevyjímaje.


Peníze

Velká část financí je blokována, ať už vázaným účtem nebo jinými okolnostmi. Přitom všem budete ale s financemi zcela spokojeni. Ve výhledu jsou velké peníze v první polovině roku. Ve druhé polovině se budete asi snažit naspořené peníze investovat. Osud vám však přeje a nedopustí, abyste se dostali do finanční krize. Od října do prosince budete maximálně spokojeni, protože máte za co chystat pohoštění pro vaše hosty při oslavě narozenin. Můžete nakupovat hezké věci a těšit se ze života - možná na cestách a hlavně to máte z čeho zaplatit..


Práce a zdraví

Ve vašem zaměstnání vládne celý rok stabilita a jistota. Ať už jste jako řadový zaměstnanec nebo nahoře ve vedení firmy, daří se vám dobře a máte pracovní úspěchy. Vaše zdraví však do značné míry závisí na tom, kolik energie, sil a času věnujete práci. Pokud přiměřeně, tak si i zdraví můžete uchovat skvělé. Pokud se však kvůli problémům v práci budete příliš rozčilovat anebo kvůli dosažení lepšího výsledku v práci tam budete trávit čas potřebný na spánek a odpočinek, pracovně bude sice vše o.k., budou vás chválit, ale vy můžete skončit na nemocničním lůžku. Lepší finanční ohodnocení můžete očekávat v první polovině roku, ale ani pak to nebude špatné. Pozitiva práce jsou, že vás uklidní a povzbudí, ale jen tehdy, pokud se nebudete stresovat kvůli domácím problémům a místo toho se jí budete v klidu věnovat. Důležité je, že vás práce baví.


Cesty a studia

Ukažte světu, že když už je zle, patříte mezi ty moudré, kteří se učí na cizích chybách a nikoliv mezi ty, kteří se učí až na chybách vlastních. Buďte prozíraví a máte v tomto roce šance si nastudovat spoustu věcí, které vám pomohou udržet se v perfektní kondici. Nejen studium, ale i samotné cestování a poznávání nových míst, zákoutí ba možná i zemí, ukazuje vhodnou cestu, jak přežít rok "bez ztráty kytičky" a pak si můžete říct, že "život je krásný". Možné jsou nové kontakty na cestách a poznávání nových nádherných míst. Nebojte se riskovat a měnit např. lokalitu, kam půjdete, způsob přepravy apod. Alespoň na cestách se vám to určitě vyplatí. Na studiích základního i vyššího typu se vám bude stále dařit dobře. Období vhodná na nákupy a prodej jsou současně vhodná i na cestování, nebudeme to dvakrát zdůrazňovat. Letadlo se zdá být jako nejvhodnější a loď jako nejméně vhodný dopravní prostředek. Auto, autobus a vlak jsou v pohodě.


Přátelství a plány do budoucna

V
první polovině roku to vypadá tak, že každý kdo se mile tváří, nemusí být ještě váš přítel. Možná vám v koutku srdce nejeden z nich závidí vaše postavení, peníze nebo hezkou manželku/manžela a chce od vás něco získat. S vašimi detektivními schopnostmi však všechny falešné lidi včas odhalíte a od léta se můžete těšit z upřímného přátelství a krásných vztahů. Eventuální společná dovolená s přáteli by nebyl chybný krok. Možné jsou nové kontakty či nová přátelství. V létě se možná snoubí přátelství s láskou ... kdo ví? S jedním však třeba počítat. Na staré přátele, učitele, vůdce i trenéry už „lezou" nemoci a jeden z nich bude zřejmě rád, pokud mu trochu pomůžete. Udělejte to, on vám pomohl již mnohokrát, nyní máte vy možnost se odvděčit a uctít starého přítele.

V
čem vám přeje štěstí
Více než peníze je snad jen láska a to nejen ta tělesná, která bývá mezi mužem a ženou, ale i duchovní. Ať už je to vaše rodina, přátelé, děti nebo váš partner/ka, letos se od nich dočkáte hodně lásky a porozumění. Ba dokonce pokud by vám něco z toho dosud chybělo (či už přítel, manžel nebo dítě), letos se můžete dočkat milého překvapení. Nový kontakt je více než jistý. Samozřejmě kromě lásky to může být i nové zapojení v práci, která bude lepší a dobře placená. To už však závisí od vašeho osobního horoskopu a hodiny narození. Ta upřesňuje, o kterou oblast života půjde. Pro ty, co si už na této zemi splnili své poslání, může jít o nové zapojení ve vyšších sférách, možná přibudou „andělské křídla". Ale tak se mi zdá, že tu máte ještě na světě dost toho, co třeba udělat a plno nesplněných úkolů. Tak "tam nahoru" ještě nespěchejte . Mnozí vás potřebují.


Dobrá rada

Ukažte světu, že vaše Váhy znamenají vyrovnanost, ne váhavost a že máte cit pro míru a víte, kdy je třeba říci dost a naopak, kdy třeba ještě více přidat. V tomto roce je mimořádně důležité, abyste se nerozčilovali ani o centimetr více než je nezbytné, abyste si zachovali smysl pro objektivitu a spravedlnost. S chladnou hlavou a horkým srdcem vyřešíte všechny problémy a bude se vám skvěle dařit.


TOP

Štír
(24.10. -22.11.)


Všeobecné tendence
Oproti loňsku nejsou v první polovině roku žádné výrazné změny. Radosti a starosti vám však zůstávají. V maličkostech sice vznikají nesrovnalosti a problémy, ale v podstatných věcech se vám daří. Jeden starší člen rodiny vyžaduje vaši péči. Pokud jste vy sami starší a už loni jste trpěli chronickou nemocí nebo nějakým zdravotním problémem, tak v tomto roce problém zůstává. Vy mladí prožíváte téměř bezstarostný půlrok. Povzbuzeni úspěchy byste mohli "usnout na vavřínech" a zapomenout na jisté společenské, dopravní nebo jiné pravidlo ... no a to se ve druhém půlroku nevyplácí. Pokud se ale budete držet zákona, tak ve druhé části roku vám bude dobře, ba přímo výborně. Avšak vy hazardéři se zdravím a se životem dostanete odplatu. Na lásku, cestování i nákupy menšího charakteru je ideální podzim a vlastně ještě celý prosinec. Vaše intuice vám pomůže vyhnout se úskalím.


Domov a rodina

Vaše letošní trumfy doma, v rodině jsou: invence, snaha změnit zažité zvyky, tradice a přinést novoty do bytu, rodiny, do způsobu rodinných oslav atd. Většinu roku máte také dostatek energie na to, abyste své záměry zrealizovali. Negativem je, že na vás i letos zůstává nějaká starost týkající se staršího rodinného příslušníka. Pokud jste vy sami starší, tak budou mít mladší členové starost s vámi, zvláště pokud trpíte nějakou chronickou nemocí. S letní dovolenou, kterou plánujete v hlavní sezóně, mohou vzniknout problémy. Více radosti v rodinném kruhu zažijete v prvních a v posledních třech měsících roku. Asi už loni jste překonali ztrátu člena rodiny, nyní už žádná další ztráta nehrozí.


Láska a manželství

Opět je tu krásný rok na lásku a doporučuje se brát znovu vázaný vztah ne vlastnicky a žárlivě, ale raději volněji. Pokud jde jen o milenecký vztah, o to lépe. Všechno hezké z loňska zůstává i v tomto roce. Nejkrásnější chvíle se ukazují v první polovině roku. V novém vztahu může být problém alkohol a omamné látky, u starších vztahů nic takového nehrozí. Vy už máte svou vyzkoušenou míru, kolik vínka či pivka snesete a kolik vám jich udělá dobrou náladu a kdy už třeba přestat. Pokud ale máte partnera staršího nebo s chronickou nemocí, je tu problém hlídání, ke konci roku možná i financí, hlavně když pojišťovna neproplácí léky apod.. V tomto čase pociťujete až přehnanou milostnou náklonnost, jste majetničtější a žárlivější než běžně.


Peníze

Pokud máte trvalé zaměstnání, vaše situace se vylepšuje. Dokonce stojí zato přijmout pracovní nabídku na dva - tři roky. Vy, kteří umíte cizí jazyky a rádi cestujete, byste si mohli najít práci a vydělat více peněz v cizině. Hlavně v posledních třech měsících roku se stejně tak daří překladatelům a těm, co píší vědecké články. Pokud jste živnostníci, umělci nebo podnikatelé, vaše situace je výborná. Vždy si jen předem dojednejte honorář, nechejte si to písemně potvrdit a nebudou problémy. V tomto roce byste zvládli i dva druhy práce současně a to hlavně v jeho druhé polovině. Jen se nepřepínejte, jinak by to bylo docela uspokojivé.


Práce a zdraví

Pokud jste loni či předloni skončili pod nožem chirurga, další zákrok vás už nečeká. Když tomu tak nebylo, nedali jste si říct a přepínali jste se v práci, při plnění domácích povinností apod., chirurgický zákrok vás teprve čeká (já jsem si také nedala říct a naplnily se moje vlastní slova, ale už mám, chvála Bohu po zákroku). Zato ještě stále jsou pravděpodobná zánětlivá onemocnění a různé druhy zranění. Může jít o symbolické zranění, tedy myslím tím vzájemné hádky nebo urážky např. v práci, ale i doma, můžete přijít o zaměstnání (u starších může jít o definitivní odchod do důchodu). Rozhodně třeba očekávat v práci změny. Pokud tomu tak bylo už loni, další změny již být nemusí. Příznivé hvězdné vlivy zaručují, že pokud vy mladší byste přišli o původní pracovní místo, tak snadno si ve druhém půlroku najdete něco jiného.


Cesty a studia

Cesty lodí, vlakem, autobusem či jinak (i na saních) po souši přinášejí radost, nadšení pro cestování a mnoho hezkých zážitků. Letadlo je ale pro vás nebezpečné, ať už jím cestujete na krátkou nebo na dlouhou vzdálenost. Podobně se potěšíte z každé návštěvy co přijde k vám i z té, kam se vydáte, ať už pěšky nebo dopravním prostředkem. Cesty do ciziny jsou do léta pod šťastným vlivem hvězd, krátké cesty budou úspěšnější ve druhé polovině roku. Ale i zde jsou rizika havárie na silnicích, jezděte opatrně a jeďte jen na známé, osvědčené místa a adresy. Letos se možná zklamete ve vaší oblíbené destinaci a více tam nepojedete (ačkoli prý "nikdy neříkej nikdy") Ve studiích se střídají úspěchy s neúspěchy.


Přátelství a plány do budoucna

V tomto roce se netřeba obávat žádné ztráty milého přítele. Všechny staré, osvědčené vztahy zůstávají a přátelství krásně vzkvétají. Můžete si dovolit dělat sáhodlouhé plány do budoucna (nemusí to být sice pětiletka, ale plán na příští rok s pěknou perspektivou). O všech vážnějších rozhodnutích se s důvěrou poraďte se svým vůdcem, učitelem, trenérem či guru a hlavně ve druhé polovině roku doceníte jeho cenné rady. Mezi přáteli je ale jeden, který se tváří jako přítel, ale potají proti vám kuje pikle. Ale i vy máte své nazvěme je neoficiálně, „tajné páky" a zkuste si prozkoumat, kdo to je. Hlavně nedávejte hlavu do písku, ale chtějte být vždy o všem informováni. Tak to bude asi jednodušší. Osudové setkání, nazvěme to náhoda, pomůže dořešit všechny problémy.


V čem vám přeje štěstí

Do léta vám přeje štěstí ve finančních otázkách a pokud jste už loni nenavázali kontakt se vzácnou osobou, tak v tomto roce stále máte šance uchopit si své nemateriální štěstí a najít oporu a spojení s jinou milou osobou. Sympatie budou vzájemné a pomoc stejně tak. Toto spojení může pokračovat roky, nevzdávejte se ho neuváženě, takové zas tak brzy znovu nepřijde. Osud je vám rovněž dlouhodobě nakloněn a pokud nedojde k osudovému pozitivnímu zvratu v tomto roce, tak buď tomu tak bylo už loni nebo je to ještě před vámi. Další váš trumf je vaše intuice. Můžete se spolehnout na své sny a zkuste si je vyložit na základě ne obyčejného snáře, ale pomocí psychoanalýzy. Existuje knížka "Výklad snů" od Ericha Fromma: kdo je k vám ve snu milý, ten to s vámi myslí opravdu dobře i v realitě. Ale pokud vám ve snu někdo jakože ubližuje, dejte si na něho pozor i v bdělém stavu.


Dobrá rada

Jestliže jste loni nezvládli svou roli, či už starost o staršího člena rodiny nebo starost o vlastní zdraví apod., máte stále šanci se statečně vypořádat s problémem. Přijměte výzvu osudu a řešte to, s vaší intuicí to určitě zvládnete. Ve druhé polovině roku se od vás snad až příliš toho čeká v zaměstnání, hlavně pokud jste ve vedoucí funkci. Pozor na to, abyste měli veškerou pracovní agendu v pořádku, jinak bude kontrola nemilosrdná. Anebo se ještě může kvůli přepracovanosti zhoršit zdraví. Pokud na to nemáte, raději se vzdejte a bude klid


TOP

Střelec
(24.10. -22.10.)


Všeobecné tendence
Vypadá to tak, že letos budete tak velmi překypovat energií, že pomalu nebudete vědět, co s ní. Na to tu ale máme fitness centra, plovárny, fotbalové stadiony apod. Pokud však máte zahrádku a vinohrad, tam se naděláte až - až a navíc z toho bude i užitek, např. v podobě plných sudů vínka. Abyste to potom ale zas nepřehnali s jejich konzumací ve snaze udržet si plný počet sudů v normě, protože bude lepší úroda než jindy a to díky vaší starostlivosti. Otevírají se před vámi nové perspektivy, takže pokud máte možnosti cestujte, studujte, poznávejte a k tomu si dělejte velké plány do budoucna. Prakticky téměř bezrizikový rok bývá málokdy, proto si ho vychutnejte "do dna"! Ideální měsíce na aktivity nejrůznějšího druhu jsou první dva a poslední tři v roku, tedy spíše podzim - zima než jaro - léto. Tehdy se sice nic vážného neděje, ale mohou vzniknout každou chvíli menší třenice v manželství, s rodinou apod. Vše se však mimořádně rychle urovná. Vaše fyzická přitažlivost bude tak silná, že není divu, pokud doma vznikají žárlivé scény. Když jste ještě svobodní, pro vás o to lip, nemusíte se pro nějaký ten polibek nikomu zpovídat.


Domov a rodina
Doma je vše v pořádku až na eventuálně jednoho člena rodiny - alkoholika. Kéž by to byl abstinující alkoholik, ale nevypadá to tak. Jinak vládne pohoda, láska, vzájemné porozumění a snaha vzájemně si pomáhat. Štěstí váš domov neopouští. Není třeba nic podstatného měnit, možná jen menší vylepšení domácnosti, případně generální jarní a pak podzimní úklid. To je všechno. Pokud si chcete domov zkrášlit několika kusy antického nábytku, bude to skvělá investice a zůstane to vašim dětem. Lépe než bezpečnostní zámky ochrání váš dům vaši patroni. Osud zařídí, aby se nic špatného v domě nestalo. Zato dobře zavírejte vodovodní kohoutky, protože stačí trocha neopatrnosti a voda vám může dům vytopit. Nicméně pojišťovna by škodu i tak proplatila.

Láska a manželství

Neuspořádaný milostný život vám může v tomto roce nadělat v životě pěkný galimatyáš. Pokud jste svobodní, je pochopitelné, že potřebujete svou energii nějak vybouřit. Když se dáte touto cestou, máte celý rok o program postarané, hlavně když si špatně naplánujete rande. Zato v manželském nebo uspořádaném partnerském vztahu je situace úplně jiná, zde vládne láska, harmonie a pohoda. Váš partner je s vámi (i s vašimi milostnými výkony) maximálně spokojený. Malinké zádrhely jsou možné, ale vcelku je to ideální rok.. Pozor však dávejte na přejídání se, utrácení peněz za luxusní věci, přehánění v milování i v pití.


Peníze

V tomto roce se nedoporučuje velmi experimentovat se zaměstnáním ani se zdroji příjmů. Příjmy jsou takové jaké jsou, změnou zaměstnání asi lepší nebudou. Tímto směrem vám květy štěstí asi nepokvetou. Nejlepší je setrvat v pozici jaká byla loni. Finančně nemáte dobrý "nos" na to, kam a kdy investovat, hlavně ne v prvním půlroku. Raději ponechte aktivity tohoto druhu na svého partnera/partnerku. Minimálně dejte na dobré rady, které dostáváte. Stejně tak ani živnostníci, svobodní umělci a podnikatelé nemůžou počítat s pronikavým úspěchem v těchto oblastech. Svěřte proto "kormidlo toku peněz" do jiných spolehlivých rukou a vy jen dělejte, co máte dělat.. Dejte si také pozor na zloděje a podvodníky. Nebuďte příliš důvěřiví!


Práce a zdraví

Pokud jste mladí, máte skálopevné zdraví. V tomto roce se asi ani vy starší nebudete stěžovat na nemoc, pouze pokud jste v minulosti něco zanedbali a nyní se ozývá chronický neduh. V práci se vám bude lépe dařit, pokud jste ve vedoucí pozici a máte pod sebou spolehlivé zaměstnance. Avšak i když nejste ve vedoucí funkci, nestojí za to měnit zaměstnání. Letos se soustřeďte na jiné hodnoty, které život přináší. Díky vaší skvělé letošní fyzické kondici si však můžete dovolit více se namáhat při manuální práci a to i v případě, že jste intelektuálně založeni a preferujete duševní práci. Berte to tak, že fyzická námaha vám ještě více posílí vaši kondici (nebo že byste to brali jako vedlejší zaměstnání? Jinak, míchat maltu např. na stavbě vlastního domu, to není ostuda!) Je to super rok!!!


Cesty a studia

Na kratší cesty a návštěvy jsou vhodné jedině první dva a poslední měsíc v roce. Zato na cesty do ciziny jsou dobré aspekty od léta prakticky až do konce roku, teda jen s výjimkou listopadu. Kromě toho třeba letos podobně jako loni počítat s určitými překážkami, kvůli kterým se některé cesty neuskuteční. Možná vás zdrží neodkladná záležitost nebo se budete muset starat o staršího člena rodiny, kvůli kterému nikam nepojedete. Nemějte obavy, bude vám to ale bohatě vynahrazené v jiných oblastech! Ideální měsíce na zahraniční dovolenou jsou září a říjen. Věřme, že vám to vyjde.


Přátelství a plány do budoucna

Rok moc nepřeje vašim velkolepým plánům. Asi netřeba toho moc plánovat, ale žít život naplno. Co má přijít, jednou přijde. Teď se těšte z krásy života a ze všeho dobrého, co máte kolem sebe. Pokud již nutně chcete plánovat, tak na oficiální plány je relativně nejlepší (i když ne dokonalé) období v září a říjnu, ale na tajné přípravy je to celý podzim až do konce roku. S přátelstvími je to podobně jako s plány do budoucna. I zde máte oficiální přátele a patrony a neoficiální tajné přátele. Tito vám neutečou, více se věnujte činnostem, které vyžadují právě vaši pozornost.


V čem vám přeje štěstí

Pro zjednodušení života můžete letos využít stovky elektrických spotřebičů a zařízení pro domov a domácnost. Kdybyste byli vynálezci, jistě byste tento rok vynalezli nový přístroj. Protože jste mnohostranně, možná až všestranně zaměřeni, v tomto roce vám více štěstí přeje při řešení méně podstatných otázek, resp. těch příjemnějších, které život přináší. Pokud budete dbát o svůj vzhled, pevné svaly, pěkné oblečení, přiměřený účes a vůni, úspěchy u opačného pohlaví se určitě dostaví. Nejvíce vám přeje štěstí v listopadu a v prosinci. Tehdy můžete rozšířit škálu svých nápadů do nekonečna. Tak, do toho!

Dobrá rada
Obzvlášť v tomto roce jste nápadití a máte skvělé myšlenky. Na zpříjemnění a obohacení svého života zkoušejte nové věci, pracujte s internetem, využívejte moderní techniku, počítače, domácí spotřebiče, případně cestování letadlem. Podobně jako loni šetřete čas při běžných věcech a zůstane vám více času na příjemnější stránky života. Pokud se před krásnými vyhlídkami v lásce přece jen chcete věnovat obchodu resp. získávání financí, bude na to lepší druhý půlrok.


TOP

Kozoroh
(22.12. -20.1.)


Všeobecné tendence
Vnitřní duchovní síla, kterou v sobě máte, může být využívána dvěma způsoby: můžete reagovat prudce, spontánně, zkrátka vybuchovat a rozčilovat se a kolem sebe šířit nervozitu a neklid. Toto je ale neuvážené využívání vzácné energie, kterou v sobě máte a zákonitě to přináší i nezdravé „ovoce". Nechci strašit, ale je velmi pravděpodobné, že se vám mohou začít z nervozity tvořit žaludeční vředy anebo jiné problémy trávicího traktu. Tím chci říci, že negativní vlny, které kolem sebe budete vysílat, by zpět zasáhly také vás. Samozřejmě protože jste osoby uvážlivé, takové řešení nepřipustíte a můžete se věnovat druhému, pozitivnímu variantu, který doufejme že použijete v praxi: to je, že dřív než vyslovíte jakýkoliv rozkaz, příkaz, kritiku nebo návrh, nejprve si ho v sobě zhodnotíte, necháte projít hlavou a po zralé úvaze ho vyslovíte. Slova budou mírnější a naopak „ovoce" bude sladké. Logické argumenty musí přece každý uznat. V první polovině roku bude také třeba opatrně jezdit, dávat pozor na kontroly nejen silniční, ale také v práci atd. Od léta se obrací situace k lepšímu, takže i těžiště svých aktivit posuňte na později. Těšte se, nejlepší měsíce pro vás jsou listopad a prosinec!


Domov a rodina

Silné napětí v rodině, časté hádky a nedorozumění, dobrovolné i vynucené změny v chodu domácnosti a v zařízení i v obsazení domácího osazenstva - tyto hororové scénáře platí v prvním půlroku pro dvojnásobné Kozorohy, tedy pokud máte i ascendent v Kozorohovi. Rodinu dokáže udržet pohromadě a v harmonii jedině láska. Jinak si přečtěte, co vám přináší váš ascendent. Tím myslím druhé znamení, kterým se stáváte, čím více máte po třicítce. V osmdesátce ve vás už určitě převládá to druhé znamení . Od léta se na váš domov ale i tak začne usmívat štěstí a podaří se vám překonat problémy, dva nejzávažnější z nich určitě už v létě.


Láska a manželství

V tomto roce máte na lásku dobré aspekty. Pravděpodobné je nové zamilování, případně vás mladších okouzlení drží už od minulého roku. Když jste čerstvě oddáni, případně to bylo už dříve, ale ještě z vás neopadlo kouzlo lásky, tak prožijete v první půlroku (opět) líbánky. Všechny třecí plochy však vyžehlí láska. V případě, že už kouzlo pominulo a nervózní situace řešíte agresivněji, tak potom nejlíp pomůže jodová tinktura, obvaz a leukoplast. Od července se situace v manželství uklidňuje, zatímco v neoficiálním milostném vztahu se přitvrzuje. Pokud jste se do léta nevzali, tak od července do konce roku manželství asi neuzavřete, protože vidíte svého partnera v pozici, v jaké si svého manžela (manželku) nepředstavujete. Skutečně to bude "zkouška ohněm"...


Peníze

Vám mladším se daří vydělávat docela slušné peníze. V tomto roce je pro vás nejlepší takové zaměstnání, kde můžete využívat moderní techniku, počítače, internet, vy zdatnější snad umíte řídit i letadlo. S pokročilým věkem však přibývají vlastní zdravotní problémy, případně jiná omezení, kvůli kterým se už nemůžete naplno věnovat práci. Ale i zde je řešení: ideální by bylo, kdyby jste měli dobrého sponzora. Nejlepší sponzor je manžel. I když má své chyby, po materiální stránce by vás letos určitě perfektně zajistil. Jsou však i jiné druhy sponzorství, u mladých jsou to často rodiče apod.


Práce a zdraví

Ve vrcholové funkci bude potřebné i špičkové nasazení a proto bude rušno, tedy hlavně v první polovině roku. Jestliže toto vysoké napětí zvládnete, už ve druhé polovině se dočkáte satisfakce a ovací. Pokud jste však netypičtí Kozorozi a spokojíte se s méně výnosným, ale klidným pracovním místem, tak máte letos v práci na růžích ustlané. Dokonce ty růže ani nebudou svými trny píchat. Takže i své zdraví máte sami pevně ve vlastních rukou: jak se o něho budete starat, takové ho budete mít. A víte, že tělo je váš jediný služebník? Tedy pokud nemáte jiné služebníky, sluhy, kteří vám stejně tak dobře slouží, jak se dobře o ně staráte vy.


Cesty a studia

V tomto roce, který je pro vás plný napětí a nesrovnalostí v názorech, je cestování jednou z nejlepších možných řešení situace. Myslíte, že by se dal vybavit pracovní pobyt mimo republiky? I to by bylo řešení. Pokud to však nepůjde na dlouhou dobu, tak si berte volno a cestujte aspoň přerušovaně, na víkendy a na kratší časové úseky! Utečte z prostředí, které vás rozčiluje a hledejte azyl v nových, dosud nepoznaných zemích, zvycích, jídlech, lidech. Ať už odjedete daleko nebo jen tu někde blízko od domu (ale bude to mimo domu), bude vám dobře. Poznávací zájezd někde "po stopách Schliemanna", Egypt, ale může to být i Řecko, říše Mayů, atd., to vše by zanechalo ve vaší duši hlubokou pečeť a skvěle by vás to naladilo. První půlrok je ideální na cestování, ale ani ten druhý není špatný, jen cestujte!  Vy, kteří řídíte auto, si dejte pozor na rychlost. Lépe by bylo spolehnout se na řidiče narozené v jiných znameních jako jsou: Beran, Váhy a Kozoroh.


Přátelství a plány do budoucna

V prvním půlroku pokračují bezproblémově jen starší přátelství a ty z minulého roku. Všechny dosud nabyté kontakty si i nadále udržíte, ovšem pokud budete chtít. Zatímco v první polovině roku jsou vaši přátelé schopni (a chtějí) dávat víc než od vás dostanou, ve druhé polovině roku se najdou mezi nimi i takoví, kterým vzniknou finanční (a asi i zdravotní) problémy. Většina z nich však zůstává fantasticky naladěná se sklonem k mysticismu, umění, v krajním případě až k alkoholu. Ale samozřejmě, vše v normě. Osudová přátelství vám zůstávají samozřejmě na celý život, to se každým rokem nemění. Ideální měsíce na akce ve společnosti přátel jsou říjen, listopad a prosinec.


V čem vám přeje štěstí

Obrazně řečeno, celý rok máte otevřené dveře ke knihám, internetu, ale snad i do auta či letadla. Ze šedé a možná i trochu nervózní reality je třeba občas zajít někde jinde, kde je hezky, je tam klid, dobrý vzduch a příjemné prostředí. No a to vás čeká jak na krátkých, tak i na dalekých cestách končících např. u moře. Stejně tak máte oporu ve svých přátelích, do léta spíše v těch oficiálních, od léta v těch neoficiálních až úplně skrytých. Meditace, modlitby, ale také lázně, fitness centra apod. jsou vaše, a to hlavně v zimních měsících. Co je skryté před očima veřejnosti, to ještě nemusí být špatné. Ve vašem případě dokonce určitě není.


Dobrá rada

Letos nedělejte nic násilím. Určitě když člověk chce a vloží do toho všechny síly, trochu peněz a spoustu času, dosáhne i nemožné a to i kdyby všechny hvězdy říkaly opak. Ale ptám se, za jakou cenu? Váš organismus vnímá všechny stresy a vyčerpání a dřív či později se to odrazí na vašem zdraví. Proto vřele doporučuji, dopřejte si klid a nerozčilujte se, i když vás někteří chtějí vytočit. Zachovejte si chladnou hlavu a rozvahu. Tak nejlépe vy vytočíte své eventuální závistivce nebo ty, kteří jdou za svým cílem třeba i přes vaši mrtvolu.


TOP

Vodnář
(21.1. -19.2.)


Všeobecné tendence
Vaše invence (důvtip) vás ani v tomto roce neopouští. Dokonce nové nápady a příjemné zvraty událostí přicházejí zvenku, stále se něco děje, stále je kolem vás nebo blízko vás nějaký rozruch. Tento rok vám dodává podstatně více energie a odhodlání než po jiné roky. Je načase, abyste to se svým odhodláním začít cvičit brali vážně a opravdu se pustili do posilování svých svalů a těla vůbec. Úspěch je zaručený hlavně v prvním půlroku. Od poloviny roku jsou v ohrožení ti z vás, kteří občas obejdete paragrafy a zákony a řešíte si problém po svém. Ve druhé polovině roku je třeba počítat s tím, že se vám někdo „podívá na prsty", tedy, zda dodržujete předpisy a zákony. Pokud trpíte nadváhou nebo máte jiný zlozvyk jako hodně jíst (či hodně pít), je tu skvělá šance, jak se svého zlozvyku zbavit. Ne každý rok dává tyto šance, proto je využijte! Největší změny budou asi v zaměstnání. Jeden z vedení - tedy z vašich nadřízených - je asi nemocný nebo půjde do důchodu anebo s ním bude jiná komplikace, místo se rozšíří „o čerstvou krev". Má to svá pozitiva i negativa. Možná povýší do funkce právě vás. V každém případě bude třeba si zvyknout na novou situaci a přizpůsobit se, nebo vymyslet nějakou "habaďúru", abyste nemuseli dělat to, co od vás očekávají.


Domov a rodina

Doma jde všechno po starém, tedy hlavně v první polovině roku a to v dobrém i zlém. Pokud jste měli pro svou rodinu málo času, bude to tak i nadále, tedy aspoň letos. Po hmotné stránce to nevypadá špatně. Všechny vážné investice a případné změny se snažte také vykonat v prvním půlroku. Potom to sice dokážete, ale bude vás to stát podstatně víc. Eventuální koupě akvária s rybičkami by váš život obohatila o další uklidňující prvek. Když už akvárium máte, doplňte si aspoň rostlinky, mušle nebo rybičky. Výhodou je, že pokud si vyrazíte na výlet, ty přežijí nějaký ten víkend i bez potravy. Ideální období na rodinné oslavy, výlety a společné akce jsou od dubna do června, tedy celé jaro.


Láska a manželství

První polovina roku přeje spíš volné lásce, v manželství přeje volnějšímu, hravějšímu přístupu k partnerovi. Jste-li svobodní, nikdo a nic vás do manželství v tomto roce nebude nutit, záleží to jen na vás. Pokud se rozhodnete vstoupit do manželského svazku, rozhodně odložte svatbu na druhý půlrok. Tím si v manželství zabezpečíte materiální blahobyt. Jestliže vám jde více o citové a duchovní spojení, pak by bylo lepší počkat se svatbou ještě rok. Vy " v chomoutu" se budete ve druhé polovině roku těšit z většího vzájemného porozumění, lásky a úcty partnera/ky. Můžete očekávat, že vás bude více než v první polovině roku od léta zahrnovat větší pozorností, dárky a lichotkami. Nějaká starost (o tchyni nebo možná půjde o pracovní povinnosti) vám však brání věnovat se partnerovi naplno. Ale neručím, že bude láska opětována, budou na vás žárlit nebo vy na někoho. Milostné vztahy jsou napjatější.


Peníze

Rok vysloveně přeje symbolicky "plnění sýpek", tedy tomu, abyste si udělali finanční rezervy i do budoucna a to hlavně v prvním půlroku. Nic vám nehrozí, ani ztráta majetku ani ztráta zdroje příjmů - práce nebo podnikání úspěšně rozšiřuje to, co máte. Ovšem v první polovině rokuje rovněž možné, že přiberete (nebo se tak stalo už loni). Pokud máte partnera, který vydělává lépe než vy, případně jiného sponzora (např. rodiče), je stejně tak jisté, že bude i vaše polovička vydělávat slušně. Kromě eventuální ztráty v podnikání (pokud byste investovali do ponorky nebo námořní lodě), jsou všechny průhledné investice bezpečné. Na ty "zahalené mlhou nebe kalnou vodou" si dejte pozor. Jste-li pojištěni, škodu mít nebudete. Ve druhé polovině roku je však zvýšené riziko ztrát. Proto si chraňte svůj majetek.


Práce a zdraví

Jste ve vynikající kondici a v první části roku si ji můžete ještě více zlepšit. Je to úžasné, kolik toho zvládnete zvednout, proběhnout a jakou rychlostí zvládnete závodní trať atd. Pokud třeba vyoperovat kýlu nebo zlatou žílu, jděte do toho! Celý první půlrok je na chirurgické zásahy ideální. Do budoucna s tím už budete mít pokoj. Rovněž v práci jste schopni překonávat rekordy. Kromě prosince, kdy jste náchylnější chytit chřipku nebo nějakou epidemii, je celý rok o.k. Ve vedoucí pozici to máte náročnější a vyčerpávající. Držíte-li se však předpisů a nepodvádíte, bude všechno v pořádku a pokud přijde kontrola, ještě vás i pochválí. Najdou-li však nedostatky, pak se nedivte .... Využijte tento čas na upevnění fyzické kondice, dopřejte si sport a fyzickou aktivitu. U starších se v případě přepracování může objevit chronická nemoc.


Cesty a studia

První polovina roku přináší velké riziko zranění při cestování. Také ve studiu jsou možné problémy. Je tu riziko opakování zkoušky nebo dokonce celého ročníku, špatné známky, ale i nesprávné vysvětlení si učiva. Druhá polovina roku je pro cestování mnohem vhodnější, ať už chcete jet jen někde "za humna" nebo někde dál, k moři anebo na poznávací zájezd. Ideální měsíce na cestování do ciziny jsou od srpna do října. Přitom posezónní dovolená by vás ani nevyšla tak draho a přinesli byste si z ní pěkné suvenýry i zážitky. Na studiích se vám bude dařit lépe od léta. Zameškané učivo se případně doučíte, známky si opravíte a zas bude všechno o.k. Hlavní myšlenka zůstává, pokud cestovat, tak na podzim.


Přátelství a plány do budoucna

Přátelit se s vámi je ta nejsprávnější věc, co může člověk udělat. Jste přátelské duše. V přátelství jste věrní a oddaní, to není jako v manželství - že je to jen o jedné osobě. Přátel můžete mít tucty a všem můžete zůstat věrni. Vaše přátelství vám v tomto roce opětují mnozí přátelé a přítelkyně stejně tak otevřeně, čestně, upřímně a radostně jako vy jim. Po celý rok s nimi zažijete spoustu krásných chvil, ale nejvíce to bude v prvních dvou a posledních dvou měsících v roku. Možné jsou nové kontakty, mnohé společné zájmy a koníčky. Zcela neznámou osobu si ale raději nejdřív trochu prověřte, či je všechno pravda, co o sobě říká. Staré přátele už znáte jako své boty, ty už prověřovat nemusíte.


V čem vám přeje štěstí

Rok přináší po materiální stránce štěstí v manželství, ale bude tak i vlastním přičiněním prací, obchodem, podnikáním. Úspěšně se můžete zbavit také všeho nepotřebného kolem sebe i v sobě, tedy svých zlozvyků, jako jsou: alkohol, cigarety, jiné návykové látky, případně přejídání se, ale ve vašem znamení to není tak typické. Moderní technika, internet a televize vám přinesou spoustu příjemných, možná až šťastných chvil. Co když se seznámíte právě díky internetu?


Dobrá rada

Stereotyp vás letos ubíjí stejně tak jako loni. Pokud se to už nedá vydržet, odhodlejte se ke změně: práce, manžela - manželky, milence - milenky, přátel, prostředí...podle toho, co vám nejvíce nevyhovuje. Přitom neříkejte: "nikdy se už nevrátím." Možná budete za rok zpět, ale to teď není podstatné. Zkrátka, aspoň na čas vypněte a dopřejte si změnu. A přitom se držte hesla: "Nikdy neříkej nikdy".

TOP

Ryby
(22.2-20.3)

Všeobecné tendence

Dobré časy pokračují. Všechno jde jako po másle, dobří strýcové a dobré víly drží nadále nad vámi patronát, takže si pomalu začnete domýšlet, že úspěchy jsou vaší zásluhou a osud neexistuje. Nevadí, letos vám to "ještě projde". Jediné, na co si máte dávat v létě pozor jsou podemleté břehy, abyste se neutopili. Celý rok si ale dávejte pozor na nadměrné požití alkoholu. Buď si zapomenete doklady nebo se zapomenete celí a netrefíte domů. Kromě toho vám skutečně nic vážného nehrozí. Všechny kontakty, které jste loni získali, mají trvalý charakter a zůstávají vám také v tomto (a asi i v dalším) roku. Radost vám bude dělat dodržování rodinných, dobových a jiných tradic. Cesta za poznáním historie by vás také potěšila. Rovněž historické, statistické a jiné starší knihy vás hodně naučí, zaujmou, potěší. Živé sny, bujná fantazie a intuice se dají také umělecky využít. Rok je dobrý i na pěstování různých koníčků. Více šťastných chvil zažijete v první polovině roku, ale ani potom to nebude tak špatné. Rok si užijte ve zdraví.


Domov a rodina

Doma je vše v pořádku, nevyskytují se zde žádné vážnější problémy. Naopak, budete plni energie a chuti něco v domě vylepšit, zrenovovat, opravit, zkrášlit si domov něčím novým. Druhá polovina roku je ideální na společné rodinné výlety, cesty, oslavy, návštěvy apod. Nejvíce se jeví jako bezproblémový květen, červen a říjen. Zvýšená nervozita je hlavně v září, částečně i v říjnu, ale v tak úspěšném roce i stresové situace hravě zvládnete. Stěhování, koupi nového bytu nebo pozemku doporučujeme odložit na druhou polovinu roku. Nová televize, počítač či odšťavovač, vysavač prachu nebo jiný elektrický spotřebič by výrazně vylepšil vaši domácnost.


Láska a manželství

Pokud se rozhodujete mezi dvěma osobami, se kterou by bylo lépe se blíže poznat, čeká vás na rozhodování těžký rok. Plusy i mínusy jsou na obou stranách. Hvězdy radí, bezpečnější je to, co je už odzkoušené. Nové známosti s sebou vždy

přinášejí riziko nemilého překvapení. Když žijete v ustáleném svazku, ať už manželském nebo partnerském, tak vám žádné nebezpečí nehrozí. Spíš by si vás měl lépe hlídat váš partner, abyste si nenašli nějaké tajné chodníčky, po kterých byste utíkali z domu hledat si jiné rozptýlení. Manželství je skutečně letos ideálním řešením vážného vztahu. Zaručuje stabilitu, vytrvalost a pevnost svazku. Spolu se svým partnerem (partnerkou) zažijete spoustu krásných chvil. Ideální období na společnou dovolenou bez stresů je v zimě v lednu a v létě je to zase srpen. V září láska pokvete intenzivněji než jindy, ale také budou asi častěji než jindy žárlivé scény. Možná se vás právě v tomto čase zmocní neovládatelná milostná náklonnost a touha po kulinářských či alkoholových požitcích.


Peníze

V tomto roce není dobré brát si půjčku ani hypotéku. Může vám selhat zdraví, zůstanete na PN-ce, nebudete moct splácet půjčku a "oheň" bude na střeše. Rovněž není dobré, pokud již hypotéku nebo nějaké půjčky splácíte. Je-li tomu tak, snažte se zbavit tohoto břemene co nejdříve, tedy když se to dá zařídit. Ve druhé polovině roku by mohli dokonce přijít exekutoři. Vy, kteří žijete v rámci svých možností, ale ne na dluh, máte podstatně klidnější rok. Peníze se sypou z umělecké tvorby, ale daří se také v oblasti obchodu a finančnictví. Pokud nemáte sponzora, manžela, rodiče apod., kteří by vás podpořili, bude vaše situace ve druhé polovině roku ještě horší. Pokud máte, větší část výdajů bude platit vaše polovička. Vynahradíte jí to později.. Nákupy a investice raději odložte nebo omezte na minimum.


Práce a zdraví

Vy mladší máte šance dobře se uplatnit v oblasti výroby a prodeje počítačů. Dále také při práci, která využívá internet, v letectví, ale také např. jako trenéři ve fitness centrech a ve všech druzích sportu. Při dobrých výsledcích v práci je možné od léta povýšení a přeřazení do odpovědnější funkce. Při svobodném povolání (např. jako umělec) nebo v řídicí funkci byste se od léta mohli mít výborně. Horší je, když vám vaše loňské zaměstnání nevyhovuje. Pak je pro vás výhodné najít si jinou práci. Změna zaměstnání v průběhu celého roku znamená ve vaší situace jen a jen zlepšení. Nové prostředí, noví kolegové - to vše vás inspiruje a povzbudí k lepším výsledkům v práci.


Cesty a studia

Hlavně v první polovině roku vás bude velmi lákat cestování a rychlá jízda. A tady je právě to nej větší nebezpečí, že dojde ke kolizi na cestách, k autohavárii, kterou asi zapříčiní protijedoucí auto, ale na výsledku to nic nemění: riziko zranění na silnicích je v prvním půlroku obrovské. Lepší než cestovat by bylo dobré se věnovat jiným druhům koníčků. Pokud musíte či už pracovně nebo z jiných příčin cestovat, neřiďte alespoň vy sami auto. Letos pro vás není bezpečný ani let letadlem. V hromadné dopravě si dávejte pozor, abyste si nesedli na sedadlo, kde nějaký bezdomovec nechal infikovanou jehlu a vy byste zcela nevinně přišli k onemocnění. Pokud už chcete v tomto roce cestovat na dovolenou, tak ve druhé polovině roku, kdy vám na cestách hlavně v cizině přeje více štěstí. Nejlepší měsíce na posezónní dovolenou v cizině jsou září a říjen.


Přátelství a plány do budoucna

Pokud máte kontakty někde "hodně vysoko", letos bych se tím veřejně nechválila. Mnohem více dosáhnete, pokud zajdete za svým patronem soukromě a zbytečně nevzbudíte pozornost nebo závist svého okolí. Naopak kuloární debaty vyřeší hodně. Vaši neoficiální patroni vám dokážou pomoct účinněji, než kdybyste šli "s bubnem na zajíce". Jednejte hlavně v první polovině roku, tehdy uspějete nejlépe. Podobně je to i s vašimi plány do budoucna. Když jste dobře situováni a chcete si zhodnotit svůj majetek, zbytečně o tom nemluvte a raději v tichosti připravte situaci, dokud nedozraje ten správný čas. Své plány zveřejněte, až budou provedeny. Třeba dokonce počítat se ztrátou jednoho z vašich oficiálních přátel, patronů, trenérů nebo guru.


V čem vám přeje štěstí

Do léta se vyplatí rozvíjet všechny své koníčky a záliby, ve kterých se vám dobře dařilo už loni. Od léta vám sice nikdo a nic nebrání, abyste tímto směrem pokračovali, ale jsou zde šance získat dobře placenou práci. Využijte ji a hlavně se informujte o možnostech. Potom ještě můžete v tomto roce získat hodně peněz prostřednictvím dědictví (je to smutné, ale je to tak), tedy pokud vám zemře bohatý strýček. Je tu také šance vyhrát, ale k tomu je třeba detailnější indicie než obecně řečené ve druhém půlroku, možná půjde dohromady jen o dva - tři dny v roce.


Dobrá rada

Nemějte strach o budoucnost, co má být i tak bude. Ale tento roku bude jen dobře, tak se podle toho zařiďte. Pokud si uděláte (finanční) rezervu na příští rok, v pořádku. Ale utahovat si opasek tehdy, když je dostatek, by nebylo asi vhodné. Užijte si radosti, štěstí a hojnosti. Ještě jednou, dávejte si pozor jedině při koupání v kalných vodách a na nadměrnou konzumaci alkoholu a omamných látek, abyste neztratili vědomí, ale ani své doklady, tašku atd. Tedy: když jdete pít, berte s sebou šoféra nebo kamaráda, který potom na vás dává pozor.

PaMel a jiné zdroje

TOPFrantišek Drtikol
*
3.3.1883    13.1.1961

V těchto dnech by oslavil 130té narozeniny tento pro mě velmi významný člověk. Je pro moji osobu opravdu srdeční záležitostí. I můj život se otáčí kolem dvou mých zájmů. Mystiky a fotografování. Takže mě nejprve oslovilo jeho myšlení a posléze i jeho fotografie. Když já sama akty nefotím, věnuji se spíš jinému žánru, ale skutečně dobré akty se mi líbí. Mám mnoho dobrých důvodů, proč bych pár řádek o něm a jeho díle ráda na svých stránkách měla. S veškerou úctou. Byl to ten, co se v té době odvážil myslet „jinak“

Je nazýván Patriarchou českého buddhismu

 Narodil se v Příbrami v rodině živnostníka jako třetí dítě (po dvou sestrách). Žije zde až do r. 1910. Vyrůstá v katolickém prostředí v blízkosti monumentální Svaté Hory, což má na Františka vliv, který se později projevuje i v jeho tvorbě. Odmalička maluje, má výrazné nadání a vztah k malbě jej provází celý život. Přibližně r. 1895 čte první filosofické texty, které významně ovlivňují jeho další život. Nepřijímá slepě a nekriticky víru svého okolí a školy, ale zvolna započíná se svým hledáním. 1898 nastupuje do učení na fotografa.

Tvořil v letech 1901 až 1935. Proslavil se zejména svými akty a portréty ve stylu pozdní secese, později ovlivněné kubisticko-futuristickými prvky. Je řazen k nejúspěšnějším klasikům fotografie aktu všech dob. Je známý také svou duchovní praxí východních učení, především buddhismu, zajímavostí je, že současně byl od roku 1945 až do své smrti aktivním členem KSČ.

 V roce 1912 si otevřel nový ateliér v Praze ve Vodičkově ulici. Zde se specializoval na portrétní fotografii a brzy v tomto oboru dosáhl značného uznání. Od svého příchodu do Prahy se věnoval duchovním naukám, józe a především buddhismu. Prováděl meditační praxi a studoval staré texty, jež později přeložil do češtiny. V čemž vidím opravdu jeho veliký přínos pro český buddhismus. Drtikol usiloval o čisté duchovní poznání, vyúsťující v trvalé vědomí a realizaci stavu nirvána, kterého lze dosáhnout, jak učí i jeho oblíbený mahájánový buddhismus, či advaita již v pozemském životě, a který si lze přidržet nepřetržitě při jakékoliv činnosti. "Nedělej rozdílu mezi nirvánou po smrti a za života. Procitl jsi ze sna, dosáhl jsi dokonalého klidu..." Své duchovní zkušenosti a rady rozdával a částečně přenášel na všechny vnímavé návštěvníky. Toleranci a porozumění projevoval i těm, kteří ho považovali snad za nežádoucí konkurenci a snažili se ho v duchovně orientovaných kruzích diskvalifikovat (Petr Klíma aj.). Svůj postoj k této opozici vyjádřil:"Podávám ruku všem. Zda mi svou podají nebo zda mi do ní plivnou, je jejich věc, mne to neškrábe. Klidnou hladinu mého ducha to nerozčeří."

Zajímavý a svérázný je popis unikátního zážitku, který pro mnohé znamená cíl duchovní cesty, jehož dosažení je však dáno mizivému počtu vyvolených:"A viděl Bůh, že je to dobré - tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy začal jsem považovat vše za dobré, neboť On to učinil. Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mě potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko. Byla to naprostá katastrofa. Celý svět, celé mé vědění, celé mé já se rozbilo na cimprcampr, že z toho byl úplný otřes, zemětřesení. A tu jsem poznal v okamžiku, jak je to hrozně jednoduché k Němu dojít. Prostě - vyhodit sama sebe, celou dušičku i s tělem, se vším, s myšlenkami, s vůlí, touhou, plány, se všemi ctnostmi i nectnostmi, hříchy a dobrými skutky - to jest, změnit vědomí, přestat mít vědomí lidské, vědomí oddělenosti, dvojnosti a dosadit na trůn Jeho Vědomí.

Nemohu si na tomto místě odpustit pár jeho moudrých citátů:

* „A najednou pozorujete, že vše pracuje pro vás, všichni lidé, okolnosti, počasí atd. Jen být oddaný a tichý žít v Jeho přítomnosti.

* Chyba je, že si myslíme, že na cestě k Bohu je nějaká poušť, suchota. Atd. není žádná. To jsou jen naše myšlenky a naše rozumování, které si vytváří takovou past

* Každý čin, ať dobrý, nebo zlý, každá myšlenka, slovo, vyzáří do prostoru, opíše kruh a vrací se zpátky do bodu, odkud vyšel. Toť karma.

* Když chci něco rozřešit, nebudu o té věci přemýšlet, budu o ní mlčet

* Když je všechno Já, tak si přece nebudu ubližovat.

Výňatek z poslední vůle Františka Drtikola

"Jinak hleďte co nejdříve na moji formu zapomenout, ale nezapomeňte, co jsem vás všechny učil. Slova, která jsem mluvil, ať ve vás obživnou. Jinak mě nikde nehledejte - jsem všude - také tedy ve vás - v Učení."

Já si dovolím oponovat. Na některé lidi by se zapomínat nemělo, tím spíš, že se tak významně podíleli na utváření společnosti. A zanechali po sobě velmi silnou stopu.

PaMel

TOP


Tarot ve věku Vodnáře

O minulosti a původu Tarotu bylo již mnoho napsáno. A stejně, se s jistotou zřejmě už nikdy nedozvíme, odkud přichází a ani kdy vzniknul. Teorií o jeho původu je mnoho. Viz. Historie Tarotu. V tomto článku se chci zaměřit na historii a zejména budoucnost Tarotových karet z trochu jiného úhlu pohledu. Ať už jsme zastánci jakékoliv teorie o jeho původu. Tak s jistotou víme jediné, že jeho vznik spadá do období Věku Ryb.

Věk Ryb začal přibližně před dvěma tisíci lety a je považován za nejtemnější a nejtěžší období, protože se nachází v nejspodnější části spirály Platonského roku. Pro věk Ryb byla charakteristická existence vnější autority. Člověk věřil a podřizoval se autoritám, které představovali např. církev (papež, náboženská dogmata atd.), různí guruové a duchovni vůdci, politici, generálové, představitelé sociální komunity a konečně Bůh jako vnější síla, která soudí dobro a zlo. Člověk mohl sice hledat duchovní pravdy, ale často tajně (vzpomeňme alespoň: Templáře, Rosekruciány, Svobodné zednáře, Řád iluminátů, Golden Dawn, Opus dei….). Člověku nebylo dovoleno, aby se otevřeně vyjadřoval, aniž by se vystavoval pronásledování, zesměšnění a kritice. Ryby byly obdobím duality. Znamení Ryb bývá zobrazováno v podobě dvou ryb obrácených opačných směrem. Jinou stránkou dualitního myšlení byla představa dobra a zla. Boha a ďábla. Pro Ryby byl typický smysl pro řád a jeho zachování. Dualita se projevovala i v pohledu na muže a ženu. Byli pokládání za dva různé živočišné druhy. Muž byl vyšším a žena nižším tvorem. Tak byl ve Věku Ryb zachován patriarchát a Bůh byl bez jakýchkoliv debat muž. Dualita existovala rovněž ve vztazích mezi mužem a ženou, odtud „posvěcená“ versus“profánní“ láska. Duchovnost byla vznešená, sexualita nízká.

V současné době se nacházíme v přechodném období mezi Věkem Ryb a Věkem Vodnáře. V tomto období je potřeba, abychom poznali schopnosti své duše, svého vědomí a své nitro prozářili světlem a láskou, abychom se přiblížili své božské podstatě. Ve Věku Vodnáře se lidé budou muset spoléhat na své Já. Na vlastní znalosti a názory, na svou vnitřní sílu. Bůh již není vnější oddělená bytost nebo síla, ale podstata samotné lidské bytosti. Nejsme souzeni všemohoucí nadřazenou bytostí, soudíme sami sebe. Ježíš nám to řekl již před 2000 lety. „My všichni jsme Bohové" a „Otec a já jsme jedno". Budeme žít v harmonii s naším fyzickým tělem, které nebude považováno na něco podřadného, ale bude vnímáno jako božské vyjádření naší pozemské existence v souladu s Božím obrazem a Jeho podobou. Sexualita bude integrální součástí lidské bytosti; nikoli nástrojem hříchu, ale možností vyjádřit niterné pocity lásky a radosti. V tomto přechodném období ustupuje i snaha o zachování řádu, charakteristická pro Ryby, která vyvrcholila nacismem druhé světové války a která končí válkou ve Vietnamu. Věrnost už není zachovávána vnější autoritě, jako je armáda, vláda, církev nebo panovník, ale vlastnímu svědomí. Vodnářský ideál vlády budou zosobňovat lidé, kteří se skutečně budou řídit svým svědomím. Teoretickou samovládou je demokracie a socialismus, ovšem stále v nich převládají totalitní praktiky, byrokracie a autoritářství. Ve vodnářském pojetí je Bůh všudypřítomný, existující doslova v každé buňce. Rovněž není za potřebí ďábla, na kterého by se daly svést špatné skutky, protože vodnářská mentalita se orientuje především na vlastní odpovědnost. Lidé budou schopni dosáhnout Boha přímo, protože Bůh je v každém z nás.

Jen pro lepší pochopení nové věku vždy uvádím nástup éry hippies. Jejich ideálem byla svoboda, nechtěli poslouchat vládu, církev a jiné instituce. Chtěli ukázat, že mír a svoboda jsou ty nejcennější věci, které máme. Nikdo nemá právo říkat lidem, co mají dělat. Žádný člověk není víc, než jiný. Vskutku vodnářské myšlenky. Já sama kdysi propadla módě hippies a mé dospívání ovlivnili muzikanti jako Janis Joplin, Jimi Hendrix nebo Doors. Co na tom že jsem dospívala až pár let po zlaté éře hippis? Myslím, že odkaz hippies je stále živý. Takže na tomhle místě nemohu opomenout Formanův oskarový film Vlasy a jeho úvodní píseň:

VODNÁŘ - HAIR

Když je Měsíc v sedmém domě
A Jupiter je v konjunkci s Marsem
Mír bude vést planety
a láska bude vést hvězdy

Tohle je úsvit věku Vodnáře
Věku Vodnáře
Vodnář
Vodnář

Harmonie a porozumění
Sympatie a překypující důvěra
Žádné další klamy a posměchy
Zlaté žijící visionářské sny
Mystická křišťálová odhalení
A opravdové osvobození myslí

Vodnář
Vodnář

Když je Měsíc v sedmém domě
A Jupiter je v konjunkci s Marsem
Mír bude vést planety
a láska bude vést hvězdy

Tohle je úsvit věku Vodnáře
Věku Vodnáře
Vodnář
Vodnář

Na rozmezí těchto dvou věků se mění styl komunikace. Hromadným komunikačním prostředkem byl ve Věku Ryb tisk na papír (pro jehož výrobu je potřeba mnoho vody), který si nejprve přivlastnila vláda, církev a posléze velké monopolní podniky. Pro Věk Vodnáře je příznačná komunikace éterem, televize, rozhlas, telefon. Tohle se i bude nadále měnit. Stane se stále běžnějším mimosmyslové vnímání, jako je telepatie, spirituální spojení apod. Ve Věku Ryb byla hlavním dopravním prostředkem k objevení „nových světů“ loď. Ryba je vodní znamení. A dnes na počátku Věku Vodnáře používáme k objevování „nových světů“ vzduch a vzdušná plavidla. Začalo to vzducholodí, přes první dvojplošníky až po dnešní raketoplány a satelity

A ve výčtu změn můžeme pokračovat: technická revoluce, sexuální revoluce a nové objevy medicíny. Rozvoj psychologie a psychiatrie. Fyzika, která je brána jako vědní obor, už spíše začala potvrzovat, že věci mezi nebem a zemí nejsou jen pouhé výmysly chorých mozků. Hnutí gayů, feminismus, transsexuálové, otevřené přiznání se k bisexualitě stejně jako přiznání k homosexualitě, i to je vodnářské. Sexualita již není chápána jako něco nízkého oproti duchovnosti. Sex je součástí lásky a nikoliv jejím protipólem. Zvýšil se zájem i o oblast esoteriky a duchovního růstu. Mnohonásobně se zvýšil počet vydávaných knih na tato témata. A když teď někdo řekne, že má potřebu si zajít ke kartářce, už se nad tím nikdo ani nepozastaví. A opět bychom mohli ve výčtu změn od středověku, přes renesanci až po dnešek pokračovat dál a dál. Co napadne vás?

Takže teď byste se mohli ptát, kde je to tarotové téma? Ale jak víme, vše souvisí se vším. Z tohoto výčtu rozdílů je patrné, že se změny musí projevit ve výkladech i na samotné formě Tarotových karet.  Často jsem se sama sebe při studiu Tarotu i při výkladech ptala. Jak změna věku ovlivní Tarot? Když jeho symboly, které byli vytvářeny ve Věku Ryb, jsou poplatné do určité míry i té době. Jsou často ryze dualistické. Době, kdy byl jediný Bůh, kdy církev byla autoritou. Kdy žena měla jenom dvě volby být dobrou matkou a manželkou nebo byla považována za „špatnou“ Kdy sexualita byla potírána a brána jako nástroj ďábla. V podstatě mě k napsání tohoto článku vybičovalo prohlášení jednoho mladého muže, který mi na přednášce řekl, že: „Významy karet se předci nemohou měnit!!!“Já říkám, že určitě ano. Významy Tarotových karet se určitě posouvají, zjemňují se, a často jsou i mnohem tolerantnější k významům, které by byli před 100 let pouze negativního významu. U některých karet je posun větší u některých menší. Také určitě přibylo mnoho nových významů.

Že ne? Můžeme zkusit některé karty jen tak namátkou projít.

Při kartě 0 Blázen se mi vždy vybavuje pohádka O hloupém Honzovi. A všichni víme, že hloupý vůbec nebyl a také si z dětství pamatujeme, jak dobře dopadl. Nepřipomíná vám to dnešní „Americký sen“? Co byli a jak začínali Steve Jobs, Bill Gates dokonce i Barack Obama. A také přesně víme, kam to dotáhli. Takže se často může stát, že při výkladu doporučím, aby se tazatel do svého projektu opravdu pustil.

Ještě zajímavější je klasické, duální pojetí Věku Ryb pro karty III Císařovna a kartu IV Císař. Stejně tak II Velekněžka a V Velekněz. Dualita pro Vodnáře již nemá význam. Co se očekávalo od ženy? Jaká byla očekávání u mužů? Kdo býval velekněz? A kdo byla velekněžka? Ve Věku Ryb bychom mohli být buď člověkem božím, tedy zbožným mystikem v žíněné košili přebývajícím v poustevně na hoře. Nebo mužem činu, válečníkem, králem, rytířem později podnikatelem či vědcem. Mohly bychom být buď ženou dobrou, jeptiškou žijící v celibátu, či bohabojnou manželkou a matkou. Anebo běhnou, majetnou kurtizánou či bídnou běhnou. Pro Vodnáře se ztrácí tyto rozdíly. Dnes je běžné, že ženy jsou na významných pozicích. Muži na mateřských dovolených. Dnes nemusí být žena přímo jeptiška, aby plnila boží dílo na zemi. Také si vzpomeňme na evangelické reverendky. Ženatí kněží nejsou už u některých církví takovou výjimkou. Vše se prolíná. Východní nauky nás naučily něco o jin a jang. A C. G. Jung to doplnil o Anima-Animus (Personifikace ženské povahy v nevědomí muže (anima) a mužské povahy v nevědomí ženy (animus). Tato psychická dvojpohlavnost odpovídá biologické skutečnosti, že je to větší počet mužských (ženských) genů, který rozhoduje při určování mužského (ženského) pohlaví. Menší počet genů opačného pohlaví se zdá vytvářet charakter opačného pohlaví, který však v důsledku své podřízenosti zůstává obvykle nevědomí)atd.

A která kartářka by vám před 100 lety i dříve řekla u karty VIII Síla, že máte například provozovat adrenalinové sporty a pustit se do všech sportovních aktivit. Protože kdysi o endorfinech nevěděli vůbec nic. A tato karta má silný sexuální podtext.

Pojďte se zamyslet společně například nad kartou XV Ďábel. Při představě, že by přišla na výklad karet žena, matka od rodiny a padla by ji na důležité pozici karta XV Ďábel. Příklad třeba před sto lety. Jaké by asi dostala doporučení.? Možná něco ve stylu aby se vystříhala všem pokušením, před vášnivými zápletkami. A pár set let dříve, by možná byla předána exorcistovi. Dnes často u těchto vyčerpaných žen, kartu Ďábla, vidím jako nabádání k tomu aby si trochu začaly užívat a vnesly vášeň do života. Samozřejmě jsou tu i jiné aspekty této karty jako drogové závislosti a závislosti vůbec. To jsou věci také celkově nové.

A co taková karta XVIII Luna? Dříve byste dostali například varování před tím, že ztrácíte cestu v temnotě, nebo že vás čeká bolestné rozhodnutí. Zřejmě by vás žádná kartářka nevarovala před nemocemi pohlavních orgánů nebo psychickými problémy jako jsou deprese. Kdy byli před 200 lety Sigmund Freud a C. C Jung?

Takto si v tomto duchu můžete sami probrat všech 78 karet Tarotu. Určitě najdete změny, posuny a nové významy také. Není účelem tohoto článku tu vypsat, všechny tyto změny, které přichází z „novým věkem“, to by vydalo na celou knihu. Samozřejmě platí stále klasické významové pojetí. Ale abychom se jako kartářky a kartáři nestali rigidními, musíme vnímat veškeré změny ve společnosti. Nezůstat oklestěni pouze zavedenými významy. Být otevřeni všem možnostem, které současný věk nabízí. Někdy stačí úplně náš „selský rozum“ ale hlavně naše intuice. A často platí, to první co nám přijde, je to správné, i v případě, že vám to význam hned dávat nemusí. Zkuste hledat významy tarotových karet v nových souvislostech. Budoucnost Tarotu je zřejmě taková, že pomezí věků přežije. A z největší pravděpodobností bude užitečnou pomůckou k sebepoznání stále většího okruhu lidí. Symboly budou stále stejné, jen je trochu zmodernizujeme a obohatíme o nové významy. V podstatě se Tarot stává mnohem přesnějším nástrojem k diviniaci i k poznání své duše, než byl kdy předtím.

PaMel

TOP


Mandala

Netradiční nástroj sebepoznání aneb vaše první seznámení s mandalou.

Mnohým možná jak jsem zjistila úplně neznámý výraz.

Takže co je tedy Mandala? Ve Wikipedii nejdeme tuto definici: „Mandala:znamená kruh nebo dokonce magický kruh. Ačkoli toto slovo pochází z východu, samotná mandala je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo, což dokazuje i fakt, že nejstarší obrazce tohoto druhu se vyskytují už v paleolitu. Mandaly se dají najít také v půdorysu staveb ze starého EgyptuBabylónu a Jávy.“

V podstatě tato definice ani trochu nevystihuje hloubku a kouzlo tohoto slova.

Co se týká mojí osoby, mě kouzlo mandaly v poslední době zcela dostalo. Je až neuvěřitelné jak má její tvoření velkou moc. V podstatě mandala může sloužit jako nástroj diagnostický, terapeutický, ozdravný i dekorativní.

Nechci v tomto článku mluvit o její historii. O Tibetských, Indických či jiných mandalách. Chci jen podnítit váš zájem. Protože, jak jednou začnete, tak potom je v dnešní době mnoho možností, zejména na internetu jak získat mnoho informací. A je už jedno jestli si pořídíte omalovánky nebo budete mandalu malovat na sklo, či vyšívat nebo skládat mozaiky. Mandala vám pomůže porozumět tomu, co je v životě opravdu důležité a dodá vám také energii k potřebným změnám.

Vytvořit mandalu je snadné a nepotřebujete k tomu žádné zvláštní nadání. Nejjednodušší je pořídit si černobílou předlohu, kterou si pak vybarvíte podle svého. Tyto šablony se prodávají. v knihkupectví Lze si je i jednoduše stáhnout na internetu. Zde může vaše cesta začít. Potom můžete vytvářet i sami. Stačí list papíru, kružítko a pravítko. V papírnictvích a hračkárnách lze zakoupit i spoustu šablon na mandaly.

Předtím než začnete mandalu vytvářet, si na pár minut jen tak sedněte, zavřete oči a zkuste se soustředit sami na sebe. Zkuste alespoň na chvilku „vypnout“. Chvíli tiše seďte a soustřeďte se na svoje pocity. Práce s mandalou totiž vyžaduje schopnost přenést se plně do přítomnosti.

Uvolněte emoce. Jedině tak ze sebe mandala vydá svou energii, která může fungovat jako terapeutický nástroj. Při tvorbě mandaly se dostanete do kontaktu se svými emocemi. Při kreslení tvarů, které vytvářejí harmonický celek, se také báječně zklidníte a získáte potřebnou energii. Někteří ji dokonce používají dokonce k tomu, aby si uvědomili, co je v jejich životě skutečně důležité. Jako netradiční pomůcku sebepoznání. Nechte o svém nitru promlouvat barvy a tvary. Možná když se pak následně podíváte na hotovou mandalu uvidíte svůj vlastní život. Zajímavý pokus můžete vytvořit tím. Že si stejnou mandalu vybarvíte v různých časových odstupech. Nikdy nebude stejná.

Každá barva má nějaký význam, každý tvar ho má také.

Významy barev mandale:

Červená (barva fyzického těla)

pozitivní: teplo, oheň, láska, vášeň, energie, srdce, životní energie, proud života, temperament, elán, smyslnost, dobývání, odvaha, průbojnost, sebedůvěra a sebevědomí, aktivita, odvaha a vůle, nový život – sex, základ, tajemství, uzemnění, ženskost, podpora Země, výdrž, samostatnost, optimismus, opatrnost, hyperaktivita, uzemnění, horko, teplo, barva plamenů a Svatého Ducha, nadšení, radost, vítězství, revoluce, nebojácnost, jednání, moc, změna, pulz, krása, bouřlivost, akce, temperament, krev, srdce, vlčí máky, žhavé letní slunce, aktivita, vyzývavost, svůdnost, odhodlání, sebevědomí, nezastavit se v dokončení započatého úkolu, vyřešení problémů, mít nové cíle, vlčí mák, ovoce, barva léta, tělesné vnímání, přitahující pozornost, cihly, země

negativní: agrese, nebezpečí, zrada, boj, ohrožení, žár, zuřivost, odlišení, dráždění, zrychlený tep i tlak, zlost, nervozita až příprava k boji, násilí, provokace, bolest, utrpení, napětí, nenávist, pudovost, vztek, požár, hyperaktivita, neklid, rozrušení, prudkost, útočnost, strach, vztek, bolest, utrpení, drama 

Oranžová (barva emocí)

pozitivní: energie, teplo, oheň, život, jistota, pohoda, radost, ctižádost, potěšení z kontaktu, aktivita, něžnost, otevřenost, odvaha, síla, srdečnost, mládí, zdraví, sebedůvěra, komunikativnost, rozhodnost, srdečnost, rozmnožování, víra, posílení imunity, signální barva, mobilizace sil, extrovertnost, nebojácnost, sebekontrola, vitalita, intuice, připrav se, akce, přátelství, bezpečí, pozvání, kyselost, poušť, zrození něčeho nového, východ slunce, elán, nadšení, pohyb, domov, útulnost, veselost, štěstí, vůně měsíčku, západ slunce, dobrý pocit, žár, teplo, blízkost, optimismus, uvolnění, klid, hutnost, zamyšlení, zhodnocení situace, hebkost, emoce, Vánoce, Afrika

negativní: závislost, výstraha, upozornění, problém, vztek, ostrost, lehkovážnost, touha po uplatnění, šok, deprese, zneužívání, pozor, ničivá síla, jistota a nuda, zrádnost 

Žlutá (barva myšlení)

pozitivní: Slunce, jaro, štěstí, naděje, jas (také světlo v nás), jasnost, rozsvícení, světlo, hřejivá a zahřívající, proudící energie, zrod něčeho nového, sluneční energie, probuzení, narození, rodina, pokoj, nastartování, příliv energie, divokost, objímání, léčení, svěžest, zlato, teplo, osvícení, rozvoj, vysvobození, moudrost, intelekt, fantazie, podnikavost, touha po svobodě, vřelost, pokožka, partnerství, vědění, učení, veselí a družnost, levá mozková hemisféra, otec, přátelskost, vnímavost, příroda, inteligence, med, pole obilí, vosa, léto, příjemná sluneční koupel, pohoda, květy pampelišek, radost, štěstí, pozitivní energie, síla, optimismus, život, prostor, dobíjení, usměrnění energie na správné místo, rozjasňující, barva jara ale protepluje i podzim, taky je provokativní a otvírá emoce, dává další smysl ostatním barvám, jak jsem si všimla - na horských loukách je nejvíc druhů květin žlutých

negativní: strach z omezení, povrchnost, kyselost, závist, sebepřeceňování, klaustrofobie, nenávist, varování, žárlivost, špatné trávení, nebezpečí, ostrost, vyčerpání, popichování, zbrklost, nepřejícnost, vztek, stagnace, chlad 

Zelená (barva míru a růstu)

pozitivní: život, příroda, podstata, začátek všeho, svěžest, síla přírody, naděje, optimismus, nový nádech, radost, nová naděje, les, pomoc, klid, tráva, jaro, úsměv, pohodička, pohlazení, pěkný pocit, růst, láska, relax, oddych, rozjímání, harmonie, soustředění, svěžest, přirozenost, síla vůle, stálost, rovnováha, celistvost, vážnost, houževnatost, cílevědomost, integrita, dobrý zdravotní stav, louka, vlastní prostor, dýchání, dálky, srdce, kreativita, okysličení, mír, islám, podpora nervového systému, zklidnění, regenerace, hluboké vyléčení, ryzost, svěžest, mládí, rozvoj, uzemnění, peníze, rozum, šumění, lechtání, ticho, radost ze života, odpočinek, stromy, aktivita směrem kupředu, udělat něco užitečného pro sebe, radost a uklidnění pro celou bytost, vůně louky, usušeného sena, jaro, pohoda, klid, harmonie, citlivost, krása, vzkříšení, naděje a souznění s přírodou, relaxace, zamyšlení, snaha, svěžest, čistota, pocit něčeho nového, dětství, vůně po dešti, bezbrannost, důvěra, chuť levandulových bonbónů, zklidnění, zastavení, uvědomění si sama sebe a svých myšlenek, jehličí, mokro, oživující, nutná k životu, tlumící oheň, omlazující, vybízí k cestám

negativní: ctižádost, nepoctivost, moci chtivost, omezení, vojna, strach, rozpor

Modrá (barva lásky)

pozitivní: nebe, moře, svěžest, uvolnění, osvěžení, učení (se), vzdělanost, pomněnky, chrpy, nekonečný obzor, tajemnost, obloha, hlava v oblacích, létání, snění, přenos myšlenek, komunikace, dálka, klid, zima, pokoj,  snění, hloubka, jistota, vyrovnanost, odevzdanost, mírumilovnost, mír, kolébání, odpočinek, svoboda, bezhraničnost, touha, idealismus, nesobeckost, rozumnost, trpělivost, smířlivost, krk, výraz pochopení, náboženství, mateřská péče, nebe, zrcadlo nitra, spokojenost, štěstí, harmonie, voda, vzduch, zklidnění, čisto, jasno, jistota, solidnost, umírněnost, laskavost, takt, optimismus, lehkost, hladina řeky, uklidňující pocit, teplo domova, uklidnění, očista, harmonie, porozumění, pohoda, harmonie, léto, pohoda, pocit svěžesti, život, dobra cesta, pochopení, moudrost, najít problém (přijít na kloub problému či situace).

negativní: chlad, prázdno, nuda, ochablost, naivita, konzervatismus, povinnosti, sebepozorování, ustrnutí, melancholie, nechat vše plynout, rezignace, pýcha, obava


Fialová (barva aspirací a touhy)

pozitivní: pohoda, klid (až uspání), tajemno, vyrovnání, jarní květiny, elegance, moudrost, individualita, energie, duchovno, ochrana, krása, idey, inteligence vesmíru, vznešenost, spojení se s vyšším Já, mystika, vedení, meditace, duchovnost, magie, proměna, inspirace, sjednocení protikladů, citová stálost, individualismus, spiritualita, tajemnost, transformace, rodný dům, pokání, návrat domů, záhada, ponoření se do vnitřního světa, fascinace, vůně, hlazení, přemýšlení, otázky, niternost, mé hlubiny, dýchání, svěžest, nekonečno, vesmír, západ slunce, moudrost, hebkost, zastavení, zamyšlení se, příjemný pocit na duši, relax, tajemno, výzva, ženskost, krása, zamyšlení, přemítání, spokojenost, splynutí duše, touha, radost ze sebe sama, chuť na něco dobrého, lehkost, levandule, hory

negativní: umělost, smutek, ambivalence, žal, odtažení, utrpení, melancholie, odříkání, pokání, rezignace, odvrácení, odpor, sklon k neurózám, strach ze zániku, strach, opatrnost, nostalgie, temno, studeno, úzkost, chlad a tvrdost, povrchnost, jednání na efekt, citová nestálost, labilita, bolesti hlavy, nevědění, aroganci

Tvary v mandale

Bod

Bod je něco velmi malého a velmi vzdáleného a možná i právě proto trochu uniká naší pozornosti a může evokovat tmu nebo nicotu. Jeho grafické vyjádření je nepatrná tečka. Bod je v mnoha kulturách symbol Boha a jednoty, ale pro nás znamená také střed, soustředění, píchnutí, někdo na něco poukazuje, jako mířící ukazovák, centrum, místo, začátek, člověk, okamžik nebo událost, je to stabilita, jistota, vtažení, základ, existence, pevnost, uzemnění, bod soustředění, zázemí, zrod něčeho nového, srdce a vyzařovaní. Je symbolem pro soustředěnou energii, začátek (výchozí místo odkud začínám), ale i cíl, konec myšlenkový záchytný bod. Bod může být něco záchytného, k čemu mohu směřovat, je počátkem stvoření a zrození, ale také součástí něčeho velkého, „odraz mého já“. Bod může znázorňovat jednotlivce a jeho já, zvlášť pokud je ve středu mandaly. Body vzdálené od středu kruhu mohou pak být symbolem pro lidi z okolí (rodina, příbuzní, přátelé a známí). Může pro nás být ale také osamělostí v mnohosti.

Kruh

Z bodu může spojení bodů v jeden celek nebo expanzí jednoho bodu vzniknout kruh, který symbolizuje nekonečno, sjednocení, klid, soudržnost, harmonii, celistvost a uspořádání celku. Kruh patří mezi měkké tvary a je dále symbolem pro symetrii, věčnost, dokonalost, společenství lidí (přátelé, rodina), bezpečí a soudržnost rodiny, spolupráci, spojení, souhru, pospolitost, mateřství, objetí a  teplo, dokonalost a krásu. Značí nekončící nebo zacyklenou energii a je tvarem kola, největšího vynálezu lidstva. Svou linkou ohraničuje prostor, uzavírá, vymezuje a definuje životní prostor, čímž na jedné straně omezuje a na straně druhé dává pocit jistoty, bezpečí a ochrany, která umožňuje nikdy nekončící proces. Kruh může symbolizovat rodinu, uzavřenou komunitu, oblast, která nemá být narušena a má něco spojeného, nekonečného, lehkého, vzdušného příjemného. Zároveň ale vymezuje hranice, přes které ti venku neví co je uvnitř a naopak. Kolik kruhů míváte ve své mandale a co je uvnitř nich?

Spirála

Kruh je začátkem spirály. Ta je energií v pohybu, vzestup i pád, ladné nekonečné odvíjení pozitivní energie, nekonečno, neskutečnost, nadzemskost, energetický potenciál, dobro, tajemno, hra, veselí a radost, plynutí, opakování, energie, věčnost, neznámo, harmonie, expanzivita, otevřenost, neomezenost, informace, útěk z nepříjemna, točení, cesta, útulnost, naděje a láska. Možná i proto je často spojována s duchovním rozvojem a se směřováním k jednotě a Bohu, ale také sestupem, ztrátou energie jako v černé díře. Spirála může symbolizovat příjem informací, průchod energie nebo cestu duše i duši samotnou, vír, tunel ke světlu (i informační kanál) a veletoč. Může být také symbolem změny. Ve spirále se vine DNA zajišťující pokračování života, je to tvar, který nemá konce. Ale pozor na orientaci! Může se velice rychle měnit na negativní. Pokud se spirála odvíjí po směru hodinových ručiček znázorňuje volnost, otevřenost, překonání překážek, proudění. Spirály zatočené doleva ruší něco, co tu již bylo vytvořeno a proto může být spojována s nebezpečím, falší a marnotratností.

Čtverec

Kulaté tvary jsou často spojovány s ženskou a s božskou energií. Jejich protipólem je pak pozemská a mužská energie přímek, energie racionality a schopnosti rozumového uvažování. Čtverec dává pevně dané hranice a umožňuje souměrné uspořádání. Podobně jako kruh vymezuje území, poskytuje pocit bezpečí, ale díky ostrým hranám a rohům znamená také ostré vymezení, vyhraněnost, základ, něco pravidelného, zaškatulkovaného, upozornění (jen sem můžete, pozor, moje teritorium, mé soukromí) a zákaz až uzavřenost. Zatímco kruh vymezuje prostor pro duši, čtverec nám pomáhá vymezit náš osobní prostor (jako např. dům). Díky určení čtyř světových stran a čtyř živlů vymezuje náš svět. Je symbolem pevnosti a stability, úkolu, domu, jistoty, stolu pro rodinu, „přihrádek a škatulek“, hravé symetrie, spravedlnosti, akce a spojených rukou dvou lidí. Čtverec má čtyři rohy, které mohou být vnímány jako přísné nebo dokonce jako rušitelé energie a symbol boje, zvlášť pokud jsou v kombinaci s oblými hranami, ale mohou být vnímány také jako čtyři úhly pohledu spojující se uprostřed v kompromis.

Trojúhelník

Z přímek je také trojúhelník, špičatý útvar, ukazatel směru a symbol nahlížení do hloubky i stoupání k vrcholu. Je spojován s výstrahou, nebezpečím, krutostí, chladností, racionalitou, ostrými hroty, něčím špičatým, pichlavým, něčím co narušuje, vniká a je trochu nepříjemné, ale také s ochranou, svatou trojicí, vyšší mocí, univerzalitou, směřováním, nekonečnem, vrcholem, spojením, energetickým tokem a božskou energií (Boží oko = víra a naděje). Trojúhelník má ve svém trojrozměrném podání tvar pyramidy a možná i proto asociuje základnu, stoupání od základu k nejvyššímu bodu, vývoj, bojovnost, geometrii, hodnoty a úspěch (nebo alespoň jeho polovinu). Trojúhelník je symbolem síly a dynamiky, oka do budoucnosti, může znamenat opomíjení našeho vnitřního světa, ale jako rovnostranný trojúhelník může být i harmonií a vyvážeností. Trojúhelník je také o uspořádání, seřazení priorit, stoupání, dosahování vysněného cíle, ale i o moci, víře, o možnosti něco změnit, i když něco zůstává stejné.

Vložte do obrázku záměr. Mandala vám, ale nemusí pouze ukazovat vaše momentální rozpoložení, skryté touhy nebo různá trápení. Může to fungovat i naopak. Ale o tom snad v příštím článku. Určitě si můžete vytvořit mandalu, která bude působit na vaše zdraví či na váš milostný život.

Jak jsem již na začátku napsala. Mandala je velmi mocný nástroj. A nejlepší způsob jak to zjistit je vyzkoušet to. Neopomněte ,že mandala bude možná působit jinak na vás a jinak na někoho jiného. Ale hlavně neexistuje mandala, která by nijak nepůsobila.

Prostě najděte si svoji vlastní cestu a důvod proč mandalu vlastně vytvářet. Někdy je důležitější cesta než cíl. Může se stát kreativním vyjádřením vaší duše nebo užitečné zbavení se stresu nebo jen příjemně strávený čas se sebou samým. Mandala muže být vším co chcete.

PaMel

TOP


Horoskop pro všechna znamení na rok 2013

Beran
(21.3-20.4)

V roce 2013 u vás nezůstane kámen na kameni. Půjdete dál ve vnímání sebe i druhých tak, že vám dojde, jaké možnosti ještě v životě máte, co můžete dokázat. Zároveň si uvědomíte, co nebo koho k tomu budete potřebovat a koho už ne.

Láska a jaro proběhnou v překrásném souladu. Od 22. března do 16. dubna bude přebývat ve vašem znamení kromě Slunce i Venuše, Mars a Uran. V tomto odvětví vašeho života mohou nastat velké změny. Zadaným beranům svítá na renesanci vztahu. Budete přitažliví pro své protějšky, a proto můžete i snadněji podlehnout svodům. Navíc je možné, že se pod vlivem této konstelace rozhodnete, že zakončíte předchozí životní etapu a vrhnete se do něčeho zcela nového. Další příznivé období, které vás čeká v citech, nastane od konce června do poloviny července, kdy budete pod pozitivním vlivem Venuše ze Lva.

Co se týká rodiny, zajímavé změny přijdou po 26. červnu, kdy se do vašeho sektoru rodiny dostane Jupiter. Podle věku se můžete těšit na své vlastní dítě, nebo na vnouče. Pokud jste byli v rozepři s rodinou, věřte, že se rodinné spory urovnají. Péče o rodiče vám nepřináší jenom zátěž, ale i vás zklidní. 

O své zdraví musí každý pečovat. V tomto roce se musíte zejména hlídat o prázdninách, kdy se do vašeho sektoru zdraví dostane Venuše, která ovlivňuje zažívání. Ve druhé polovině července si musíte více hlídat to, co jíte. Jezte a pijte jenom to, o čem jste si jisti, že vám neublíží. Následně se do sektoru zdraví dostane Merkur, takže do září si budete muset hlídat dýchací cesty. Celý rok nesmíte podceňovat vliv Uranu, který vás nutí jít až na hranu svých sil. Proto byste neměli zapomínat na odpočinek. Nezapomínejte si občas zasportovat. Tím správným relaxem, by pro vás mohly být hory. Užít si lyžování a nabrat síly na čerstvém vzduchu.

Finanční posun přijde v květnu, kdy váš sektor vlastních peněz ovlivní Mars, k němuž se přidá Merkur. Pokud to pro vás znamená i pracovní povýšení, záhy pochopíte, že peníze nejsou zadarmo. Situace se vylepší v září, kdy se Mars dostane do Lva a kdy konečně dostanete do rukou nástroje, s jejichž pomocí se vám podaří všechno potřebné zvládnout.

Andělé vám chtějí říct:

Situace, kvůli níž si děláte starosti, se napravuje. Máte od přírody dar uzdravovat a vaše léčivé myšlenky se již konkrétně projevily. Vaše obavy se brzy rozplynou. Abyste si toto uzdravení uvědomili, musíte se napřed přestat zaměřovat na to, „co je špatně“, a místo toho si opakovat: „vše je v dokonalém pořádku.“

Býk
(21.4-20.5)

Vše, co letos získáte, budou výsledky vaší píle a obětavosti. Nečekaných příležitostí se vyskytne jen pár, ale budou stát za to. Využijte je! I vás samotné zaskočí, jaké vůdčí ambice ve vás dřímají.

Na lásku se můžete těšit od poloviny dubna do první májové dekády, kdy se vládkyně vašeho znamení Venuše dostane do znamení býka. Partnerské vztahy se urovnají. Navíc, společně s partnerem, budete čelit událostem, které vás stmelí. Pravděpodobně si uvědomíte, jak moc pro vás partner znamená. K letním láskám budete mít dostatek příležitostí. Vzhledem k Saturnu, který se celý rok pohybuje vaším partnerským sektorem, můžete mít dojem, že se vám v těch nejdůležitějších místech daří podstatě méně, než byste si zasloužili.

Koncem června se dostává Jupiter do znamení Raka. Tato konstelace vás zřejmě přinutí se věnovat více rodině než vlastním touhám. I když je pro vás rodina velmi důležitá, uchovejte si pár kamarádů, u kterých si můžete být jisti, že vám v případě potřeby řeknou pravdu, a to i tu nepříjemnou. V druhé polovině roku vám bude přát planeta Jupiter a vy se můžete těšit konečně na trochu štěstí.

Po loňském roku, kdy váš sektor zdraví opustil Saturn, se cítíte vyloženě skvěle. Můžete vyzkoušet různé sporty, budete přemýšlet o pravidelných návštěvách posilovny. Mohou vás též uchvátit míčové hry, muži budou více tíhnout k hokeji a bruslení. V prosinci se do vašeho sektoru zdraví dostává Mars, a proto si hlídejte záněty. I když jste pracovití a konec roku sebou nese spoustu úkolů, zapomeňte na to, že byste choroby přecházeli. Zdraví si uhlídáte., ale nevyhnou se vám problémy s kosterní soustavou. Ženy by neměli zanedbávat křečové žíly.

Co se práce a kariéry týče, můžete tento rok vnímat jako oddechový. Dosáhli jste podstatné části toho, co jste chtěli. Na vaše peníze působí celou první polovinu roku pozitivně Jupiter, který vám štědrou rukou nabízí možnosti, na něž jste se doposud neodvážili ani pomyslet. Ti, kteří shánějí nové zaměstnání, najdou uspokojivé místo.

Andělé vám chtějí říct:

Nyní si dovolte dát najevo svou sílu. Být silní vás neohrožuje, protože víte, že svou sílu projevujete s láskou. Máte citovou sílu soucítit s druhými i fyzickou sílu, která je ve skutečnosti neomezená. Andělé vás žádají, abyste jim odevzdali všechny obavy spojené s vaší silou a mocí.

Blíženci
(21.4-20.5)

Cestu za sny už nebudou provázet překážky. A když, tak si s nimi hravě poradíte bez cizí pomoci. Soustředíte se hlavně na kariéru a vydělávání peněz, ale než se nadějete, právě při práci zahoříte láskou.

Na pozitivní vliv Jupiteru ve svém znamení jste si již zvykli od minulého roku natolik, že štěstí, které vám přináší, považujete za cosi skoro přirozeného. První polovina roku bude proto příznivá všem zásadním změnám, včetně zásnub nebo svatby. Ve vztahu a lásce vám vše bude připadat jednoduché a snadné. Budete si vychutnávat stav, kdy milujete a jste milováni. Ve druhé polovině roku však musíte být opatrnější. Počítejte s tím, že vás láska může stát více, než jste čekali.

I v rodinných záležitostech se vám bude dařit. Krom lidí, které znáte a s nimiž jste v těch nejlepších vztazích, počítejte s dalšími, které vám v první polovině bude posílat Jupiter do cesty. Během celého roku se vám tato šťastná planeta bude starat, aby do rodiny přibyl někdo nový. Pokud jste mladší, může to být další dítě, jupiterské děti bývají často neplánované. Pokud jste starší, můžete se těšit na nové vážné známosti svých dětí.

Už od začátku roku se ke slovu dostává Saturn. I když je vaše vitalita pořád obdivuhodná, je potřeba abyste se o své zdraví začali starat, zodpovědněji než dosud. Pozor na deprese, pakliže se vyskytnou, vyhledejte odbornou pomoc. Při sportu na sebe buďte opatrní a používejte chrániče. Hrozí vám také zranění šlach a zlomeniny. Oddávat se můžete sportům, na které stačíte. Vhodná je chůze a pobyt v přírodě.

I když je celé první pololetí ve vašem znamení Jupiter, který se vzápětí přesune do sektoru majetku, kde bude další půl rok, nejsou vaše finanční záležitosti právě jednoduché. Zejména na přelomu června a července si dávejte pozor, abyste nepodlehli vlivu trigonu mezi Jupiterem a Neptunem a neutráceli víc, než si můžete dovolit.

Andělé vám chtějí říct:

Nacházíte se v období výrazného duchovního růstu. Radujte se z tohoto procesu. Nedělejte si starosti, jak půjde dohromady vaše budoucnost s vaším duchovním vývojem. Věřte, že tatáž Síla, která vás přivedla na duchovní cestu, se postará také i o vše ostatní. Důvěřujte, že jste v každém okamžiku podporováni, milováni a vedeni.

Rak
(22.6-22.7)

Prožijete zajímavé okamžiky, jejichž smysl vám zpočátku bude unikat. Zachováte-li chladnou hlavu a spolehnete se jen na sebe, přinesou vám užitek. Slabost projevíte vůči nejmladšímu členu rodiny.

láskou to letos není zdaleka tak jednoduché, jak byste si představovali. Možná se budete muset přiznat k lásce, kterou se vám doposud úspěšně dařilo tajit, budete totiž prozrazeni a nepomůže ani známé zatloukat, zatloukat….  Cestu vám zkřížil Saturn, který vás pozlobí až do roku 2014. Pod jeho vlivem začnete přistupovat k lásce velice odpovědně. Rozhodně nehrozí, že byste si vášeň nechali přerůst přes hlavu a pak toho litovali. Na nejzajímavější chvíle, se můžete těšit kolem 17. července,

Po minulých dvou letech, kdy vaším sektorem procházel Saturn, a kdy jste se navíc museli potýkat i s Plutem v oblasti partnerských vztahů a Uranem, který ovlivňoval vaši ctižádost, se teď můžete těšit na rok, kdy v rodině poběží vše přesně podle vašich představ. Potomci vás překvapí zralostí a tím, jak to mají v hlavě srovnané. Navíc dokážou něco, čím se můžete bez ostychu pochlubit. O trochu horší mohou být vztahy s rodiči. Chovejte se k nim trpělivě.

Stav těla se ve vašem případě odvíjí od pohody duše, takže to vypadá, že si letos opravdu nemáte na co stěžovat. Sami máte zdraví v pořádku a žádné velké výkyvy se čekat nedají. Možná ženy by si měli v tomto roku hlídat bolesti v podbřišku a gynekologické problémy. Muži by si měli dávat pozor na problémy s prostatou. Budete v kondici. Proto se můžete věnovat všem sportovním aktivitám, které vám dělají radost.

Ve vašem sektoru kariéry se už delší dobu pohybuje Uran, který bude v tomto roce vytvářet víceméně přesnou kvadraturu s Plutem ve vašem partnerském sektoru. Je docela pravděpodobné, že touha po pracovním sebeurčení narazí na partnera, který vás má rád doma pěkně pod dohledem. V druhé polovině roku by se vám v práci mělo začít dařit mnohem více. A co více, bude to i lépe finančně ohodnocené.

Andělé vám chtějí říct:

Vaše pravé já, zářící, silné, úspěšné a inteligentní, nyní prosvítá pod povrchem. Dovolte svému pravému já, ať se zviditelní i pro druhé, protože tím povznesete a inspirujete i je. V mnoha ohledech budíte úctu a začínáte věřit své skutečné povaze a snáze ji projevovat. Vaši andělé vás vedou k tomu, abyste respektovali své skutečné pocity tím způsobem, že je dáte najevo druhým i sobě. Vaši andělé vás nikdy nepovedou k tomu, abyste udělali nebo řekli něco, co by mohlo někomu jinému ublížit.

Lev
(23.7-23.8)

Proces profesních změn jste nastartovali už dříve a letos začnete sklízet plody svého nadšení. Nic však nedostanete zadarmo, ale to vám nevadí, protože nezasloužené výhody urážejí vaši hrdost.

Díky Jupiteru, který je k vám v první polovině roku více než štědrý, si užíváte kamarádství, které se může bez problémů proměnit ve vytouženou lásku. Když se pak na konci června dostane Jupiter do vašeho sektoru tajemství, můžete čekat nabídku románku se zadaným nebo jinak nedostupným člověkem.Na opravdové štěstí v lásce  se můžete těšit až v období od 7.října do 5 listopadu – Venuše bude pobývat ve Střelci a vás čeká pěkná porce zasloužené romantiky. Je možné, že začnete přemýšlet o životních změnách, které vám dosud na mysl nepřišly.

I když se vám ani trochu nechce, je potřeba, abyste se k rodině začali chovat jinak než dosud. Zatím jste děti nijak neovlivňovali, protože jste se domnívali, že stačí základy, které jste do nich vložili, ale to se musí změnit. Ve vašem sektoru rodiny se nachází celý rok Saturn, který vás nutí, abyste pro děti i pro sebe vytvořili řád. Mírnější přístup k rodinným trampotám a nadhled bude třeba, při řešení konfliktních situací.

V poslední době se nešetříte a na vašem zdraví se to odrazí. Dá se čekat, že poněkud poklesne vaše imunita, takže se nachladíte daleko rychleji než obvykle. Vzhledem k Neptunu v Rybách můžete navíc počítat i s chorobami, které se projevují jinak, než se v lékařských knihách popisuje. Vyskytnout se mohou problémy s tlakem, srdíčkem a žaludkem. Ze sportů se můžete věnovat vodním sportům, tenisu a cyklistice. Vždy se ale šetřete.

Andělé vám chtějí říct:

Nabízí se vám čistý štít, nové příležitosti a zkušenosti. Přivítejte do života to nové, co vstoupilo do vašeho života, včetně nových příležitostí, lidí a projektů. Andělé vědí, že změna může vyvolávat strach, a právě teď vás zaplavují láskyplnou energií. Dodají vám sebedůvěru a energii, takže se budete radovat z nových začátků. Možná vás život naučí novým přístupů k životu. Nebo vás nutí k tomu abyste se naučili nějakým novým dovednostem.

Panna
(24.8-23.9)

Čeká vás vcelku příznivý rok v práci i milostném životě. Dokonce se vám podaří vyřešit zapeklitou situaci, která vás stále pronásledovala. Předpokladem je, že se zatvrdíte a nebudete se tolik ohlížet na jiné.

Od poloviny dubna do konce první májové dekády, kdy se Venuše bude nacházet v Býku, si budete moct být jistí, že milujete a jste milováni. Vaše city se však ještě více prohloubí ve druhé polovině roku, kdy se Jupiter dostane do Raka a kdy se dosud nezávazné poblouznění  pozvolna promění v hluboký vztah. Na další pozitivní posun v lásce se můžete těšit na přelomu července a srpna, kdy bude ve vašem znamení pobývat Venuše a kdy si užijete stav, kdy nemusíte o nikom a ničem pochybovat, protože budete mít v citech naprosto jasno.

rodinných vztazích si nemáte na co příliš stěžovat. Po období, kdy stál ve vašem sektoru vlastních financí Saturn a kdy jste museli dávat pozor jenom na to, abyste přežili, se vám konečně začíná dařit lépe. Vaši blízcí vás berou vážně a nemají ke každé vaší poznámce nebo postřehu tisíce poznámek. O vztah s rodiči se nebojte. Po nasazení, které jste předvedli, pochopili, že už jste opravdu dospělí a začnou si vás konečně vážit.

Předem byste si měli uvědomit, že ve vašem případě nadělá více škody nadbytek než nedostatek. Pokud se vám něco přihodí a vy se začnete potýkat se zdravotními potížemi, měli byste si v první řadě zakázat studium lékařských knih a odborných materiálů. Hned potom se vyvarovat účasti ve veškerých internetových diskusích. V tomto roce se věnujte sportům jen v době, kdy vás nebude trápit žádná nemoc.

Šetřit umíte a díky svému nasazení konečně seženete práci, která nejenže odpovídá vašim kvalitám, ale která je dokonce i slušně zaplacená, což všechno jsou plusy. Minus je jediný, ale pořádný. Ve vašem sektoru partnerství, smluv a právních záležitostí se už rok nachází Neptun, planeta snů, představ a iluzí. Buďte rádi, že patříte k lidem, kteří chtějí mít vše ověřeno a s pouhým slibem se nespokojí. Všechny změny v této oblasti a nové investice pečlivě zvažte.

Andělé vám chtějí říct:

Právě teď k vám přichází nový příliv pomoci. Požádejte anděly, ať vám pomohou vzdát se strachu z nedostatku, abyste se mohli radovat ze své rostoucí hojnosti. Vaši andělští poslíčkové vám oznamují nadcházející čas hojnosti. Držte se své víry, protože vám zajistí nepřetržitý přísun pomoci materiální, psychické, emocionální, duchovní i intelektuální.

Váhy
(24.9-23.10)

Připravte se na vydařený rok, i když plný nástrah. Vaše sebeuspokojení bude záviset na tom, zda se k nim postavíte čelem a zodpovědně. Kvůli nerozvážnosti totiž můžete ztratit to, na čem vám velice záleží.

láskou a vztahy vůbec to vypadá růžově v první polovině roku, kdy je Jupiter v Blížencích a kdy je jisté, že seznámíte se spoustou nových zajímavých lidí. Ve chvíli kdy se Jupiter na konci června přesune do Raka, dostanete se pod tlak člověka, který má dojem, že má na vás právo. Vaše váhání bude pokračovat na přelomu září a října, kdy budete hodně intenzivně přemýšlet, zda není čas, abyste svého nynějšího partnera vyměnili za někoho, s kým je vám momentálně mnohem příjemněji. Vládkyně vašeho znamení Venuše se dostane naštěstí do vašeho sektoru komunikace 7. října. Tudíž i její zásluhou všechny problémy zvládnete urovnat a vyřešit otevřeným rozhovorem.  

Vaším sektorem rodiny prochází už několik let Pluto, které se stará přesně o ten typ změn, jež nemáte rádi. Sice už jste si na tuto atmosféru za tu dobu dokázali zvyknout a naučili se vyhýbat zbytečným konfliktům. Ve druhé polovině roku je však pravděpodobné, že se dostanete do rozporu s dětmi. Velice vás naopak potěší vztahy s rodiči, které se nakonec ustálí na oboustranně přijatelné úrovni.

Neptun, který se od loňského roku nachází ve vašem sektoru zdraví, vás dostává do situací, kdy opravdu nevíte, co si o tom co se děje s vaším tělem, myslet. Chvíle, kdy máte pocit, že byste dokázali skály lámat, střídají momenty, kdy byste ráno nejraději vůbec nevstali s postele. Příznivá bude zejména druhá a třetí zářijová dekáda, kdy vaším znamením prochází Merkur a kdy dokážete správně využít veškeré informace, které o svém zdraví dostanete. Výkyvy váhy vám mohou přinést další zdravotní problémy. Proto pozor na životosprávu a dostatečný pitný režim. I když se sportu moc nevěnujete, některým aktivitám byste se vyhýbat neměli, potřebujete procvičit klouby.

Ohledně peněz máte v tomto roce jasno. Ve vašem sektoru vlastních peněz se totiž po celý rok nachází Saturn, který se stará, abyste si každou vydělanou korunu tvrdě zasloužili, a také si ji pořádně vážili. V práci sice přijdou pozitivní změny, ale počkáte si na ně až do druhé poloviny příštího roku.

Andělé vám chtějí říct:

Věnujte zvýšenou pozornost poselstvím, které vám nyní andělé předávají. Žádali jste je o znamení a dostáváte je. Všímejte si jich a důvěřujte jim. Prosili jste nebesa, ať vám pomohou. Ted je na vás, abyste věnovali pozornost důkazům jejich pomoci. Můžete své anděly požádat, aby vám dali znamení pokaždé, když před sebou budete mít nějakou otázku nebo obtížné rozhodnutí. Obvykle platí, že není dobré určovat, o jaký typ znamení by mělo jít, andělé umí dát jasně najevo svoji přítomnost.

Štír
(24.10. -22.11.)

Budete si připadat jako na horské dráze. Díky své pevné vůli dosáhnete mimořádných úspěchů, ale zároveň si sáhnete až na dno svých sil. Potěšující je, že přitom okusíte nejedno kouzlo, které život nabízí.

Vzhledem k Saturnu, který se po celý rok nachází ve vašem znamení, se dá čekat, že budete ve všem, co se vašeho života týká, ještě opatrnější než doposud. Období, kdy můžete čekat štěstí v lásce, jsou především dny mezi 26 únorem a 22. březnem, kdy se Venuše pohybuje znamením Ryb. Pokud se do někoho zamilujete, v tomto období, půjde o veliký nevšední zážitek. V další vylepšení svých citových vazeb můžete doufat během června, kdy Venuše prochází znamením Raka. Pokud se v této době rozhodnete pro rozšíření rodiny, bude mít vaše snažení rychlý efekt. Ve druhé polovině července a během srpna, kdy je ve znamení Raka Mars, budete muset o svého partnera sice trochu bojovat, ale budete to brát jako příjemné zpestření, které má dokázat sílu lásky a potvrdit kvalitu vašeho vztahu.

S dětmi se bez problémů domluvíte, rodiče dokážete přimět, aby vás konečně přestali brát jako malé děti. Dá se čekat, že veškeré rodinné problémy se soustředí do ledna, kdy se ve vašem sektoru rodiny nachází Mars, který probudí vašeho bojovného ducha.

Vaším sektorem zdraví se už hodnou chvíli pohybuje Uran, který zde zůstane i v průběhu roku 2013. Během tohoto období vytvoří navíc (20.5. a 1.11.2013) kvadraturu s Plutem, který se nachází ve vašem sektoru komunikace. Neměli byste se spokojit s informacemi o vašem zdravotním stavu, které doposud získali. Měli byste se soustředit na na shromaždování  vědomostí, které jsou založeny na nejnovějších lékařských výzkumech. Zdravotní problémy se v tomto roce budou nejčastěji týkat oblasti zad.Budete mít problémy jak s, krční tak bederní oblastí, všechno může přerůst v silné bolesti hlavy, migrény. Ze sportů vám udělá dobře běh a přirozené formy pohybu.

O tom,že peníze vyděláváte vlastní prací, není pochyb. Stejně jako není pochyb, že máte velké štěstí. Vaším sektorem peněz se celý rok pohybuje Uran, sektorem cizích peněz zase v prvním pololetí Jupiter. Můžete se těšit na lidi, kteří vám pomohou ne proto, že byste jim byli sympatičtí, ale proto, že tím někoho jiného naštvou. Někdo by možná takovou pomoc odmítl, ale vás zajímá efekt. „Účel světí prostředky“ Pro změnu plateb hypotéky, braní úvěrů apod., je pro vás příznivější spíše druhá polovina roku, kdy se Jupiter dostává do trigonu se Saturnem.

Andělé vám chtějí říct:

Není váš režim v poslední době nevyvážený? Postarejte se o rovnoměrné rozdělení svého času mezi práci, hru, spiritualitu, cvičení a vztahy. Andělé vědí, že máte velmi mnoho práce. Chtějí vám s vašimi povinnostmi pomoci prostřednictvím procesu rovnováhy. Když náš rozvrh přestane být rovnoměrný, ubývá nám energie. Vaši andělé vás žádají, abyste si do vašeho rozvrhu zařadili, pravidelné dávky meditace, cvičení a hraní.

Střelec
(24.10. -22.10.)

Máte před sebou pozoruhodný rok, kdy o výzvy nebudete mít nouzi. Nebudete vědět, co dřív.  Když vsadíte na rovnováhu, smysl pro povinnost a disciplínu, dostaví se zasloužený úspěch a plní se vám tajná přání.

S tím, že v lásce není nic jistého, jste se už museli smířit v loni, takže jste dostatečně zocelení a veškerá překvapení v tomto směru snášíte statečně. Pokud jste osamělí, čekejte rychlý vývoj vztahů, kdy se v pondělí seznámíte a ve čtvrtek ponesete na úřad papíry. Jako zadaní budete po celý rok s většími, či menšími úspěchy zápasit s touhou po dobrodružství. Pokud hodláte ve vztazích něco měnit, nesmíte čekat. Využijte Jupitera, který se po celé první pololetí pohybuje právě vaším sektorem právně ošetřených vztahů.

Ve vašem sektoru rodiny se pohybuje Neptun, takže je docela možné. Že vás v rodině čekají změny, s nimiž si ani vy nevíte rady. Do vašeho života se pravděpodobně chystá partner s rodiči či sourozenci, o které se musí starat. Pokud jde o děti, těšte se na jaře na novinky, které vám vyrazí dech.

Pokud si chcete uchovat svoje pevné zdraví, musíte zpomalit svoje pracovní tempo z předchozích let. Vzhledem k tomu, že se Saturn dostane koncem roku 2012 do znamení Štíra, je pro vás důležité si uvědomit, že v roce 2013-2014 se zdraví těla bude odrážet od pohody duše. Hlídejte si zejména močopohlavní orgány. Dámy nezapomenou na pravidelnou návštěvu gynekologa, pánové by měli absolvovat návštěvu u urologa. Dobře vám bude dělat pobyt na čerstvém vzduchu, dlouhé procházky a turistika. Příznivým obdobím pro sport budou letní měsíce.

Vaším sektorem vlastních financí už několikátý rok prochází Pluto, takže jste na nejrůznější výkyvy zvyklí. V práci očekávejte nové šance, při nichž budete moci využít to, co jste se nedávno naučili a pro co jste zapáleni. Letos se ale více než kdy jindy musíte zaměřit na prověření detailů každé nabídky, každé smlouvy a závazku. Zejména v druhé polovině roku vstoupí do popředí otázka financí a finančních jistot. Nastane vhodná doba pro investice.

Andělé vám chtějí říct:

Andělé vás upozorňují na vaše potřeby v oblasti milostných vztahů. Požádejte o andělskou pomoc v těchto záležitostech a tuto pomoc přijměte. Andělé vám chtějí říct, vědí o vaší touze po romantickém vztahu. Poznali, jak vaše srdce touží po lásce. Andělé vás povedou vice konkrétně, aby zjistili, že se vám dostane toho, co si tolik přejete. Řiďte se jejich vedením a objevíte partnera, jakého hledáte.

Kozoroh
(22.12. -20.1.)

Mimořádný rok prožijí hlavně ti, kteří si vytyčili vysoké cíle, prahnou po změnách v milostném životě nebo touží po dobrodružství. Za nitky osudu budou tahat sami a přijmou zodpovědnost i za nezdary.

Jde o rok, kdy máte v lásce víceméně jasno a kdy žádné zásadní změny čekat nemůžete. Pokud patříte k lidem, kteří se o lásce ostýchají mluvit nahlas, ale daleko raději city a emoce vyjadřujete písemně, můžete být spokojení. Merkur se více než sedm měsíců v roce pohybuje vodními znameními, což zaručí, že se svými slovy přesně trefíte a dosáhnete svého cíle. Na velmi příznivé období se můžete těšit v posledních dvou dekádách dubna a v první dekádě května. Tehdy se Venuše bude pohybovat znamením Býka a vy si můžete vychutnat období, kdy konečně dáte přednost soukromí před prací. Od začátku listopadu se Venuše bude pohybovat vaším znamením, můžeme to označit za velmi příznivé období tohoto roku. Konečně si uvědomíte, že i vy můžete v lásce najít přesně takové štěstí, po jakém jste dosud jen toužili.

O tom, že se výchově svých dětí musíte věnovat, není pochyb. Děti nenuťte do aktivit, do kterých se jim nechce, více přihlédněte k jejich skutečným zájmům. Vaším sektorem rodiny se pohybuje Uran, který vás dostává do situací, s nimiž nemáte vůbec žádné zkušenosti. Své jednání nemůžete naplánovat, protože nevíte jak, musíte pak improvizovat. Když si navíc uvědomíte, že ve vašem znamení se dlouhodobě nachází Pluto, které vás nutí, abyste věci hnali do krajnosti a dávali ultimáta, sami pochopíte, že by bylo někdy lepší, kdybyste se kousli do jazyku. Trochu potíží vám mohou způsobit rodiče, kteří pořád nechápou, že už nepotřebujete ustavičně jejich pomoc. Ale pokud jejich pomoc přijmete, určitě jim uděláte radost.

V podstatě nemáte pádný důvod se o své zdraví obávat, přesto se můžete přistihnout, že pociťujete únavu a přejete si jen přetáhnout peřinu přes hlavu. Jen pozor abyste si nepřivodili skutečnou nemoc. Zlepšete svoji životosprávu, zvyšte přísun vitamínů a prodlužte svůj pohyb na čerstvém vzduchu. Nemusíte trhat žádné rekordy, stačí i obyčejná procházka. Nebo si najděte sport, při kterém dokážete svoji přebytečnou energii dostat ven, možná některý z bojových sportů

O kariéru se nebojte. Svoje místo si  udržte o nové nabídky nebude v tomto roce nazbyt. Po období, kdy ji ovlivňoval Saturn a na úspěchy, které jiní získávali automaticky, jste se museli dvakrát tolik nadřít, se konečně aktivovali vaši kamarádi. Ti se rozhodli, že vám pomohou. Nemusíte se toho obávat, pomohou vám třeba jen tím, že se o vás zmíní na příslušných místech. Ohledně peněz se můžete těšit na zajímavější období v lednu a únoru.

Andělé vám chtějí říct:

Bůh, andělé a neviditelní duchovní učitelé, kteří vás milují, ochraňují a vedou, nad vámi v této chvíli bdí. Nejste sami. A jste v bezpečí. Vaši andělé vás neustále obklopují, vedou a milují. Když jste v nebezpečí, zasáhnou svým varováním nebo tak, že učiní opatření vedoucí k záchraně vašeho života. Jestliže se bojíte, uklidní vás energií božské lásky. A když jste zmateni, zašeptají vám do ucha, co máte dělat.

Vodnář
(21.1. -19.2.)

Za obdobím přešlapování na místě uděláte tlustou čáru. Směle se pustíte do restů, a než je dokončíte, promyslíte si plány do budoucna. Jen se připravte na to, že letošek prověří vaši fyzickou i psychickou zdatnost.

lásce budete mít štěstí zejména v první polovině roku, kdy vaším sektorem romantických citů bude procházet Jupiter, který se opravdu upřímně bude starat, abyste se nenudili. Potíž je právě v tom, že lidí, kteří by vás chtěli mít rádi, je víc než dost, takže není divu, že se vašemu stabilnímu partnerovi takové nájezdy ani trochu nezamlouvají. Pokud si budete chtít dopřát nějaké dobrodružství, vyberte si k tomu datum dobu od 2. Do 26. února, kdy bude vaším znamením procházet Venuše a kdy se dá čekat, že vaše zálety projdou. Náročné období vás čeká v době od 11. září do 7. října, kdy bude Venuše procházet znamením Štíra a i v tak vyrovnaném člověku, jako jste vy, může vzkypět žárlivost, která následně zkomplikuje život.

S rodiči vycházíte skvěle, s dětmi jste nasadili typ komunikace, kterou vám ostatní mohou jen závidět. Pokud máte dorůstající ratolesti, překvapí vás možná zájmem o společnou dovolenou. Takže teplo rodinného krbu vám letos jistě chybět nebude, oceníte ji hlavně na konci roku.

I když tvrdíte, že máte své zdraví pod kontrolou, není to tak docela pravda. Pamatujte, že nic se nemá přehánět. Takže někdy zapřemýšlejte nad tím, jestli není šopský salát k obědu trochu málo a místo dvou hodin na spinningu zařaďte třeba jenom delší procházku lesem. Letos vás asi sport příliš bavit nebude, tak do rozvrhu zařaďte nějaké lehčí formy cvičení a alespoň ranní běhání

Vzhledem k tomu, že se vaším sektorem vlastního majetku pohybuje Neptun, musíte se ve všem, co se týká peněz a financí, chovat poněkud obezřetně. Ale každopádně vaše kariéra by měla dostat nový směr. Mělo by jít o pozitivní změny, ale musíte mít nemalou trpělivost. Velice úspěšní můžete být v období od 8. unora do 14. dubna, kdy vaše osobní finance ovlivňuje Merkur. Nejlepší vyhlídky mají Vodnáři redaktoři, překladatelé, hlasatelé, herci, učitelé a finanční poradci.

Andělé vám chtějí říct:

Věřte své intuici a jednejte v souladu s ní. Jejím prostřednictvím k vám promlouvají andělé. Právě teď jste vedeni shůry. Vnitřní pocit, který se vás zmocní, to že určitou věc zkrátka víte, a také vaše vize nebo vnitřní hlas, to vše se vám snaží něco říct je velice důležité, abyste tomuto věřili a řídili se jím.

Ryby
(22.2-20.3)

Zatímco v první polovině roku budete slovy básníka chtít „za trochu lásky jít světa kraj“, ve druhé polovině máte zase co dělat, abyste dokázali odehnat ctitele, kteří se rozhodli, že za každou cenu naruší vaši rovnováhu. Na neskutečné zážitky se můžete těšit zvláště od posledních únorových dnů do 22. března, kdy vaším znamením prochází Venuše. Očekávejte úspěchy u opačného pohlaví. Další zajímavé období vás čeká v červnu, kdy Venuše prochází vaším sektorem romantických lásek. Pokud je chcete zažít, vyrazte někam k moři, kde na vás vše působí jako nejkvalitnější afrodiziakum. Na další příznivý čas se můžete těšit od 11. září do 7. října, kdy bude Venuše ve Štíru a kdy do lásky vnesete duchovní notu.

I když máte své blízké tak rádi, že byste za ně dýchali, měli byste si uvědomit, že někdy méně je víc. Nemyslete si, si že ve chvíli, kdy vás děti o něco požádají, se musíte postavit do pozoru a vyhovět každému jejich přání. Na vaší straně je Merkur, který více než polovinu roku pohybuje vodními znameními, a vy díky tomu empaticky odhadnete, zda pro své děti fungujete jako opravdu poslední záchrana, nebo zda jste pro ně něco jako milující kasička, která jim pomůže, aby uskutečnily něco, na co si klidně mohly našetřit samy. S potomky se nebojte mluvit o přáních a citech. Máte šanci se stát pilířem lásky v rodině a tak si nenechejte ujít žádnou příležitost ukázat radost a své city.

I když se cítíte skvěle a ani z astrologického hlediska není důvod, abyste se něčeho obávali, měli byste přesto věnovat pozornost prevenci. Zvláště koncem dubna a v květnu si hlídejte krevní tlak. Kdybyste mě li šanci v červnu či červenci šanci navštívit rekondiční pobyt, neváhejte a jeďte. Pokud se objeví nějaké zdravotní problémy, překonejte svoji nedůvěru a vyzkoušejte i alternativní postupy, letos by na vás měly mít příznivý účinek. Pozor na úrazy a vážná poranění, vyhýbejte se všemu, co by vás mohlo ohrozit. Házená, košíková, volejbal, právě to jsou sporty, které vás v příštím roce nejvíce nadchnou a pobaví.

Ohledně kariéry potíže nemáte, ale ohledně přístupu k jakémukoliv kariérnímu postupu ano. K vaší naprosté lhostejnosti přispívají i peníze, které se vám letos sypou v hojné míře. O neobyčejnou zábavu se vám od poloviny února postará šéf, který usoudí, že potřebujete šanci a on je ten, který vám ji poskytne. Nabídne vám kariérní skok, za který by jiní možná vraždili. Vy ovšem nebudete vědět jak dotyčnému vysvětlit, že o nic takového nestojíte. Co se peněz týká, zbytečně neriskujte, peníze si dobře hlídejte a každou investici pečlivě uvažte. Zejména v první polovině roku očekávejte spíše výdaje než příjmy.

Andělé vám chtějí říct:

Věnujte pozornost dveřím, které se před vámi právě otevírají a zavírají. Projdete dveřmi, jež jsou otevřené, a učte se od dveří, které se zavřely. Vaše modlitby jsou vyslyšeny o tom není pochyb. Všechno se však řídí univerzálními zákony božského načasování. To znamená, že určité kousky mozaiky musí zapadnout na své místo, aby jiné mohly přinést své plody. Jestliže se snažíte některé části přeskočit nebo se do nich příliš ženete, bude celému plánu chybět pevný základ. Nesnažte se násilím otevírat žádné, které jsou pro vás zatím zavřené. Hledejte jiné dveře, které se otevírají, a projděte jimi s vírou a vděčností.

PaMel

TOP


Tarotová předpověď na rok 2013

Přesně touhle dobou si mnoho z nás klade otázku: „Jaký bude rok následující?“ Někteří se na něj těší v naději, že bude mnohem lepší. Mnozí neskrývají obavy z toho, co bude. Tím spíše, že nás čeká ještě před koncem roku ono magické datum 21. 12.2012. Je někdy až s podivem, jak se některé výklady doplňují. Když jsem dělala výklad a výpočet na onen magický den, vyšla mi karta XI Spravedlnost. Jaké bylo mé překvapení, když jsem vyložila karty na rok 2013 a spočítala kvintesenci (podstatu) a zjistila jsem, že shrnutí celého výkladu je též karta XI Spravedlnost. Takže je velmi jasné, jak bude rok 2013 vypadat. Hlavní afirmací příštího roku bude, že všichni budeme „sklízet co jsme zaseli“. A to jak na poli ekonomiky, životního prostředí, politiky, tak i v osobních a mezilidských vztazích. Rok 2013 by pro nás měl být rokem tzv. generálního úklidu. Chopte se všeho, co ve vašem životě postrádá harmonii a rovnováhu. Je dobré v tomto smyslu vyřešit finanční i právní záležitosti. Ve společnosti už nebudeme tolerovat vlastní sebeklam, iluze, lži a falešné sliby. Pravda a spravedlnost jsou klíčová slova pro tento rok.

Leden (Sedm pohárů)

Leden bude měsícem špatných rozhodnutí, která se velmi brzy projeví v realitě. Čeká nás zvýšení nezaměstnanosti. Velké konflikty mezi našimi vrcholnými představiteli, kdy jeden bude házet vinu na druhého. V tomto měsíci bychom měli volit našeho nového prezidenta. Karta sedm pohárů ovšem mluví o nezdaru v očích široké veřejnosti. Je možné, že k volbám ani ještě nedojde. Nebude nic, jak by si občané přáli. Z této volby vznikne všeobecné zklamání.

Únor (0 Blázen)

Měsíc totálního chaosu. Ale i tak vzniknou mnohá dobrá rozhodnutí. Budeme stát opět na začátku. A mnozí z nás budou začínat opět od nuly. S pomalu přicházejícím jarem přichází i nové myšlenky a ideály. Nikdy nepodléhejte bláznivému světu, kde jsou blázni považováni za následováníhodné a moudří za blázny.

Březen (Tři pohárů)

Po náročném období přijde trochu uklidnění. Měsíc březen bude přát mezilidským vztahům. Přátelství a partnerství uzavřená v tomto měsíci mají velkou šanci na společnou budoucnost. Tato karta značí, že se bude dařit i obchodům a představuje nanejvýš potěšitelný vývoj událostí.

Duben (Královna mečů)

Mnohá otevřená jednání na vysoké úrovni. Velká kritika daňových reforem. Kritika funkce EU. Možný rozpad Eurozóny. Velká šance vyřešit problémy u jednacího stolu chytrou argumentací. Zvýšení potřeby naší svébytnosti. V tomto období budeme muset sáhnout k takovým způsobům, jichž člověk běžně nepoužívá. Cokoliv je uskutečněno s odvahou, dobře dopadne. Vzrůstající ženský vliv v naší politice.

Květen (II Velekněžka)

Velekněžka značí cyklus zaměřený na soběstačnost a osamostatnění se. Období přehodnocování. Zvýšená touha po nezávislosti. Měli bychom dopřát sobě i věcem čas. Jsme na správné cestě. Další diskuse o církevních restitucích.

Červen (Eso mečů)

Nabízejí se příležitosti k objektivnímu vyřešení problémů. Měli bychom se této šance k vyjasnění problémů chopit. Otevírají se nové perspektivy. Eso mečů představuje možnost k učinění důležitého poznání a učinit moudrá rozhodnutí, vyjasňující a osvobozující rozhodnutí. Může znamenat i začátky vleklých jednání, v popředí stojí rozum.

Červenec (Páže mečů)

Červenec se potáhne v duchu předchozího měsíce. Měli bychom se připravit na to, že budeme kritizováni a zůstaňme v klidu. Šance přiučit se novým věcem. V obou těchto měsících je možné, že nás potrápí rozmary počasí, způsobené silným větrem.

Srpen (Šest mincí)

Vypadá to, že se věci pohnou pozitivním směrem. Můžeme očekávat velkorysou pomoc zvenčí. Kdo můžete, pomáhejte těm, kteří to potřebují. Rovnováha mezi klidem a pohybem. Měli bychom se v tomto období přiklánět k filozofii zlaté střední cesty.

Září (XX Svět)

Nacházíme se na konci jedné kapitoly a otvíráme druhou. Bude velmi záležet na nás, jak jsme do tohoto okamžiku pochopili posvátná tajemství. Tato karta značí velké úspěchy. Slibuje dobré završení plánů. Nestraňte se světa, ale ani se jím nenechejte pohltit.

Říjen (Deset mincí)

Z určitého úhlu pohledu se může zdát, že mnohého jsme již dosáhli. Jsme navyknutí k životu v dostatku. Tato karta nás nabádá, abychom nezůstali stát na místě. Možná se naše společnost bude ptát, jak dál? Období velkých změn. Hledání nových cest, nových možností a nových pohledů.

Listopad (Šest holí)

Po dlouhé době jsme dosáhli nějakých úspěchů. Neznamená to vítězství, pouze jsme vyhráli jednu bitvu celé války. Je dobré si pojistit své místo na výsluní a učinit určité kroky, abychom se tam udrželi. Jinak se můžeme rychle ocitnout v situaci, že o vše, čeho jsme dosáhli, přijdeme. Mohou se nám naskytnout nové příležitosti, kterých bychom se měli chopit.

Prosinec (XVI Věž)

Bohužel to vypadá, že jsme naše dílo postavili na velmi vratkých základech. Proto se nám začíná po zásahu zvenčí bortit pod rukama. Čekají nás velké společenské změny. Nebude tomu vyhnutí. Je možné, že „padnou“ vysoce postavení činitelé, pád vlády.

PaMel

TOP


Co přinese den 21.12.2012?

Aneb horoskop a tarotová předpověď na tento den.

Kolik z Vás ještě letos nepřečetlo ani jeden článek o konci světy, který má nastat 21. 12. 2012? Najde se ještě někdo takový? Zřejmě ne. Media nás touto informací zaplavují už od začátku tohoto roku, a s blížícím se datem, stále častěji. I já se rozhodla napsat o tomto tématu pár řádek. Mám ten pocit, že ode mě v poslední době neodešel klient, který by se na závěr nezeptal: „Co si o tom myslíte Vy?“A o mých přátelích a známých snad ani nemluvě. Tak co si o tom myslím já?

Je až neuvěřitelné, kolik varovných až alarmujících výroků, se ohledně tohoto data objevuje a shoduje napříč celým světem, napříč různými kulturami i různými časovými obdobími – a to od dávnověku až po dnešní moderní dobu.

Namátkou uvádím například proroctví Nostradama, třetí tajemství Fatimy, čínskou Knihu proměn  I-Ching končící svůj vývoj právě v roce 2012, novodobý internetový projekt Webbot varující před tímto rokem, proroctví Mayů i kmenů Hopi či Waitaho o konci časů, maximální Sluneční aktivitu v roce 2012, posunutí pólů naší Země

Na druhou stranu je tu už mnoho proroctví o konci světa, které nevyšli. Namátkou, opět uvádím. V roku 1982. Televizní kazatel Pat Robertson předpověděl obrovské tsunami na západním pobřeží USA a válku na Blízkém východě, do níž se zapletou i Sověti. Nestalo se. Baba Vanga, která je někdy prezentována jako velký prorok, či věštkyně dnešní doby, předpověděla na rok 2010 začátek 3. Světové války. Nestalo se. Vzpomeňme na rok 2000, začátek nového millenia, kolik proroctví se vztahovalo k tomuto datu. V roce 2000 obletělo svět 25 proroctví o blízkém konci světa, a žádná se zjevně nenaplnila. Od té doby dodnes se objevilo dalších 50, přičemž 48 z nich už se nepotvrdilo.

I když ani toto zjištění nemusí někoho uklidnit, že tohle proroctví může být tentokrát pravdivé.

Rozhodla jsem na toto téma podívat z pohledu astrologie i tarotu.

Astrologie má na to i jiný náhled. Pro vliv konstelací na celé lidstvo jsou klíčové nejpomalejší planety. Možná bude překvapením, že silnější vliv než konkrétní horoskop pro den 21. 12. 2012 má přechod tří planet do nových znamení v několika posledních letech před tímto datem. Uran, planeta změn a inovací se již letos dostává do znamení Berana. Tento přechod ze znamení Ryb je očekáván s napětím, které může přinést jak náhlé objevy a impulsy, tak nepokoje a válečné události. Neptun se v roce 2011 začne přesouvat ze znamení Vodnáře do znamení Ryb. To ukazuje na výraznější příklon lidstva k duchovnu, náboženství a vnitřním prožitkům. Může zde ale vzrůstat riziko idealismu a zaslepené víry v mylné hodnoty. A nakonec zde máme ne příliš dávno proběhnutý přechod Pluta ze Střelce do znamení Kozoroha. Zde můžeme očekávat příklon k upevňování moci a manipulace se zákony skrz skryté struktury a skupiny. Ovšem je také možná změna přerodu vnitřních hodnot lidstva ve větší odpovědnost k sobě samým a přírodě.

Samotný horoskop dne 21. 12. 2012 nenaznačuje nic dramatického s okamžitým zlomem. Nastává zimní slunovrat, což je každoročně se opakující cyklus. Zaujmout nás může příznivá vazba mezi Sluncem a Neptunem jako symbol příklonu lidstva k duchovním hodnotám. Varováním by nám měly být problematické vazby mezi Sluncem a Uranem, Sluncem a Plutem, Plutem a Uranem. Tato kombinace vlivů potvrzuje již v předchozím odstavci uvedená rizika a vzájemné propojení planet tomu dává větší intenzitu. Nakonec bychom neměli přehlédnout ani pěknou vazbu mezi Jupiterem a Uranem, která přímo vybízí k lepší komunikaci a spolupráci mezi lidmi.

A co se týká Tarotu. Jednoduchým výkladem a mi vyšla karta Spravedlnost. Velmi jednoduše se dá říci, že po tomto datu se může lidstvu dostat „spravedlnosti“. Asi to bude důležitý den, co se týká rozhodování v důležitých věcech. Všichni jsme zodpovědní za všechny své činy, a proto sklidíme, co jsme zaseli. Pokud budeme skutečně postaveni před nepříjemné následky a nepotěšitelné důsledky svých činů, pak bychom se měli snažit o to vytěžit z toho co nejvíce. Proto nás tato karta nabádá, abychom uvedli do pořádku vše, co jsme pokazili, abychom měli v budoucnu klid. Neopomenutelně karta mluví i o moudrých rozhodnutích.

Je tedy potřeba se tohoto data bát? Řekla bych ano i ne. Asi se nemusíme bát, že o Štědrém večeru už neusedneme k večeři, a lidstvo skončí.

Zároveň bychom si měli konečně připustit varování, které k nám stále silněji doléhá ze všech stran. 

Pokud nezměníme způsob našeho života, nenajdeme více tolerance k druhým lidem a k našemu životnímu prostředí, nepochopíme Vesmírné zákony, tak naše budoucnost nebude příliš růžová a konec by mohl v budoucnu přijít.

Ale tady je zřejmé, že varování esoteriků končí. Dál je to na politicích, ekonomech a na nás všech ostatních. Co dokážeme změnit, k lepším zítřkům. Základním východiskem je pro nás informace, že v esoterických a duchovních disciplínách neznamená konec nějakého cyklu zánik světa a civilizace. Jedná se o přechod do nové doby. Znamená to ukončení starých struktur, smýšlení a způsobu života.

Takže snad nás čeká nějaká nová doba a konec starého řádu.

PaMel

TOP


Horoskop pro všechna znamení na rok 2014
František Drtikol
Tarot ve věku Vodnáře
Mandala
Horoskop pro všechna znamení na rok 2013
Tarotová předpověď na rok 2013
Co přinese den 21.12.2012