Aktualizováno
14.03.2015

 

  

 Úvod
 O mně
 Ceník a služby
     Výklad karet
     Astrologie
 Články
 Kineziologie One Brain
 Tarot
     Prolog
     Historie a původ
     Symbolika tarotu
     Velká Arkána
     Malá Arkána
     Dvorní karty
     Galerie tarotu
     Způsoby výkladu
 Astrologie
     O astrologii
     Historie astrologie
     Mytologie
     Data slavných
 Horoskopy
     Keltský
     Čínský
     Egyptský
     Indický
     Sextrologie
 Karty Madam Lenormand
 Cikánské karty
 Mystický Kipper
 Runy
 Andělská terapie
 Etika výkladu
 Co čekat od výkladu
 Odkazy
 Různé
 Recenze a reakce
 Archiv
 Kontakt
 

Ankety 

Mystická Lenormand

Tyto karty jsou někdy nesprávně nazývány kartami cikánskými.

Původem pocházejí od Marie-Anne Adelaide Lenormand, narozené 27.5.1772 v Alencone ve Francii.  Zemřela 25. 6. 1843 v Paříži. Proslavila se výkladem těchto karet natolik, že se dostala na dvůr císaře Napoleona a stala se jeho osobní vykládačkou a věštkyní. Mezi její klientelu patřila samozřejmě i manželka Napoleona -  Josefína. Neuposlechnutím předpovědi Madame Lenormand se Napoleon odloučil od Josefíny, a tím si sám připravil následný pád. Madame Lenormand byla až do své smrti úspěšně činná a patřila mezi nejbohatší pařížskou smetánku. Zanechala po sobě kromě přepychového měšťanského domu v Paříži i venkovské statky a zámek. Bohatá květinová výzdoba na jejím hrobě v Paříži svědčí o tom, že zájem o její osobu trvá dodnes

Svojí slávou pevně obsadila své stálé místo ve francouzské společnosti. Její život a schopnosti vydatně napomáhaly vzrůstu prestiže v umění kartomancie a její balíček věšteckých karet, které odkázala budoucím generacím, tak nadále šíří moudrost a velikost téhle dámy.

Karty Madame Lenormand používám, zejména když potřebuji získat podrobný přehled o celé situaci. Dává spolehlivý a přehled o všech možných situacích v lidském životě i o osobnosti. Její předpovědi jsou velmi spolehlivé. Karty poskytují informace o minulých, současných i budoucích událostech, jsou tvořeny 36 kartami. Jsou zaměřeny na situace a události běžného života. V současné době existuje několik verzí karet Lenormand, které se liší po grafické stránce, obsahově zůstávají stejné.

Já osobně používám Mystickou Lenormand, která je pro mě jednou z nejpovedenějších verzí těchto karet.