Aktualizováno
14.03.2015

 

  

 Úvod
 O mně
 Ceník a služby
     Výklad karet
     Astrologie
 Články
 Kineziologie One Brain
 Tarot
     Prolog
     Historie a původ
     Symbolika tarotu
     Velká Arkána
     Malá Arkána
     Dvorní karty
     Galerie tarotu
     Způsoby výkladu
 Astrologie
     O astrologii
     Historie astrologie
     Mytologie
     Data slavných
 Horoskopy
     Keltský
     Čínský
     Egyptský
     Indický
     Sextrologie
 Karty Madam Lenormand
 Cikánské karty
 Mystický Kipper
 Runy
 Andělská terapie
 Etika výkladu
 Co čekat od výkladu
 Odkazy
 Různé
 Recenze a reakce
 Archiv
 Kontakt
 

Ankety 

O astrologii

Astrologie byla první esoterickou vědou, o kterou  jsem se začala zajímat. Dodnes mě její přesnost někdy až udivuje.

Přesto je tady jako věda, pro jiné pavěda, astrologie už hodně dlouho, téměř od začátků věků, snad od těch dob co lidé začali sledovat cykly dne a noci, ročních období…

Astrologie byla sporná snad od začátků své existence a dodnes je stále kladena otázka jestli je astrologie vědou vycházející ze zkušenosti nebo pověrou?

Ale tato neustále potíraná astrologie přesto žije. Žije od doby, kdy lidé začali myslet a zřejmě bude existovat tak dlouho dokud lidé budou existovat.

Ale co tedy astrologie dokáže nebo se domnívá že dokáže?

Astrologie ukazuje, jaké základní založení, jaký základní charakter je člověku vložen do kolébky. Mluví se o tzv. kosmické ražbě. Tím ukazuje horoskop možnosti, které každý v sobě má, ale i hranice které ho omezují.Můžeme to vyjádřit pro srovnání tak, že horoskop dává informaci o vnitřním pozemku, který má dotyčný k dispozici a na kterém může hospodařit jak umí. Může pozemek opatrovat a ošetřovat, může ho nechat zpustnout, nebo osázet. To všechno je jeho osobní svoboda. Když ale chce svůj pozemek zúrodnit, pak musí vědět, jaká půda na něm je a co na ní pěstovat jde a co ne. Co tam může dobře růst a které rostliny nemají šanci.

Každý člověk zná své základní založení , své síly, pak podle mínění astrologů, získá velikou vnitřní svobodu, protože vědění osvobozuje, především věděním o sobě samém.

Nikoliv náhodou platilo už při klasickém věštění : „Poznej sám sebe“. Tak i v moderní astrologii  je na prvním místě sebepoznání a nikoliv otázka po událostech, ke kterým by mělo dojít.

Majitel horoskopu může pracovat s pomocí astrologových podnětů na svém charakteru.

S tím se zase můžeme vrátit k otázce jestli je astrologie věda vycházející ze zkušeností nebo pověra?

Protivníků astrologie je mnoho a jsou chytří a uplatňují proti astrologii dobré argumentace, ale to samé platí i pro její zastánce. Špatné je pouze to, že odpůrci a zastánci astrologie spolu neumí příliš mluvit. Často zaměňují astrologii za horoskopy v bulvárních plátcích. Znají jen astrology, kteří se ve svých soudech přeceňují. A z těch odpůrců, co já znám, si nikdy žádný ani natální horoskop udělat nenechal. Z toho i plyne, že ne vždy jsou odpůrci dobře informovaní.

Jak už bylo řečeno, nelze astrologii statisticky dokázat. Ale když jednou poradí špatně člověku lékař, zatracujeme celou medicínu?

U astrologie lze oprávněně mluvit jako o nejstarší sumě zkušeností lidstva. Ale  uznávám, že stáří samo o sobě není ještě hodnotou.

Pro astrologii mluví zejména to, že tak neobyčejně snadno oslovuje lidské duše a vyvolává jejich odpověď.

A pokud někdo chce znát odpověď na otázku jestli je astrologie pověra, myslím si, že ne. Nemá nic společného s magií, ani s magickými silami, ani s vírou.

S astrologií lze mít svou vlastní zkušenost a pak je možné ji zavrhnout nebo přijmout.

Tuhle zkušenost vám mohu alespoň částečně zprostředkovat.