Aktualizováno
14.03.2015

 

  

 Úvod
 O mně
 Ceník a služby
     Výklad karet
     Astrologie
 Články
 Kineziologie One Brain
 Tarot
     Prolog
     Historie a původ
     Symbolika tarotu
     Velká Arkána
     Malá Arkána
     Dvorní karty
     Galerie tarotu
     Způsoby výkladu
 Astrologie
     O astrologii
     Historie astrologie
     Mytologie
     Data slavných
 Horoskopy
     Keltský
     Čínský
     Egyptský
     Indický
     Sextrologie
 Karty Madam Lenormand
 Cikánské karty
 Mystický Kipper
 Runy
 Andělská terapie
 Etika výkladu
 Co čekat od výkladu
 Odkazy
 Různé
 Recenze a reakce
 Archiv
 Kontakt
 

Ankety 

Beran

Základní Oheň
Vládnoucí planeta:Mars
Část těla: hlava
Odpovídající karta Velké Arkány: Císař
Klíčová slova: energie, aktivita, vůdcovství

Berani překypují energií a tvůrčími myšlenkami jsou prvním znamením zodiaku, Beran je ohnivé znamení a lidé v něm narození jsou vždy dobře naladění a srší elánem a nadšením.Jsou přesvědčeni, že svět je tu od toho, aby jej zkoumali a dobývali. Jsou od přírody horliví a troufalí a vrhají se po hlavě do nekonečných projektů a činností, které tak rádi podceňují. Berani jsou průkopníci a vůdcové, dokonce i nejklidnější z nich chtějí být v něčem nejlepší.Vládne jim Mars, to znamená, že mají rádi činnost a jen zřídkakdy je zahlédnete sedět z rukama v klíně. Jsou kombinací aktivního těla a odvážného podnikavého ducha a tvrdošíjně  se snaží stát v čele každého dění.Často je přepadají prudké vášně a k osobě, kterou milují, dokáží být neobyčejně velkorysí a bezmezně oddaní.Berani z oblibou líčí zdlouhavě líčí partnerům vlastní projekty a plány, stejnou měrou však podporují i zájmy svých protějšků.

Mezi jejich silné stránky rozhodně nepatří trpělivost, takže je neomylně poznáte podle přímého vystupování, rázného jednání a nedostatku jemnosti a taktu. Přílišná netrpělivost

je často činí vznětlivými, náchylnými ke zbrklým a neuváženým činům. Přesto však se dobře vyrovnávají s krizemi, a to díky schopnosti nebojácně čelit potížím a řešit je přímo, bez dlouhých odkladů. Navzdory nepřátelskému veřejnému mínění Berani často odmítají slevovat ze svých ideálů, i když se tím dostávají do potíží. S pokročilejším věkem se ale většinou naučí pokoře, přestože napřed musí dojít k mnoha a mnoha konfrontacím.Muži narození v tomto znamení si rádi hrají na donkichoty a ženy rádi předvádějí, jak jsou smělé a neohrožené.Berani často vzplanou vztekem a tvrdošíjně se snaží prosadit svůj názor, stejně tak rychle,ale odpouštějí a zapomínají.Nabiti adrenalinem  nemají čas zdržovat se maličkostmi, jsou věčně ve spěchu a nejlépe se cítí, když s elánem sobě vlastním rozjíždějí nové projekty. Měli by dávat pozor na svou naivní, sebestřednou povahu a sklon tyranizovat druhé.Obecně lze říci,že Berani překypují tvůrčí energií a podněty a velice si důvěřují. Žádný div, že dokáží přimět druhé aby kráčeli v jejich šlépějích.Vitální a dynamická duše Berana se odmítá podrobit.Beran žije jenom proto aby se probojoval do dalšího dne.