Aktualizováno
14.03.2015

 

  

 Úvod
 O mně
 Ceník a služby
     Výklad karet
     Astrologie
 Články
 Kineziologie One Brain
 Tarot
     Prolog
     Historie a původ
     Symbolika tarotu
     Velká Arkána
     Malá Arkána
     Dvorní karty
     Galerie tarotu
     Způsoby výkladu
 Astrologie
     O astrologii
     Historie astrologie
     Mytologie
     Data slavných
 Horoskopy
     Keltský
     Čínský
     Egyptský
     Indický
     Sextrologie
 Karty Madam Lenormand
 Cikánské karty
 Mystický Kipper
 Runy
 Andělská terapie
 Etika výkladu
 Co čekat od výkladu
 Odkazy
 Různé
 Recenze a reakce
 Archiv
 Kontakt
 

Ankety 

Panna

Proměnlivá Země
Vládnoucí planeta: Merkur
Část těla: střeva
Odpovídající karta Velké Arkány: Poustevník
Klíčová slova: bystrost, zdatnost, služba druhým

Zdatné Panny s analytickým myšlením mívají vysokou pracovní morálku. Potřebují mít v životě pořádek a k řešení všech otázek potřebují metodický přístup. Panny bez přestání zkoumají a vybrušují, aby dosáhly dokonalosti. Jejich puntičkářství bohužel vyústí v kritiku okolí a tak se ostatním protiví. Pannám se nelíbí, poukazujete-li na jejich chyby, neboť jsou si jich velmi dobře vědomé a dokáží být samy těmi nejhoršími kritiky. Schopnost uvědomovat si vlastní nedostatky může z Panen učinit skromné, nenáročné osoby, které si často potvrzují vlastní hodnotu prostřednictvím služby druhým. Panně vládne Merkur, tudíž jedinci narození v tomto znamení bývají výřeční, chytří a vybíraví a s elementem země po boku se projevují jako schopní a praktičtí organizátoři, kteří dokáží pracovat s mimořádným nasazením a věnují pozornost každé maličkosti. Bývají šetrní a opatrní na peníze a čas od času pořádně přitáhnou finance, avšak potřebuje-li někdo pomoci, nelitují času ani prostředků. Očekávají však, že lidé kterým pomáhají, projeví snahu dostat se z potíží sami. Panny obvykle neodpovídají na hlouposti a vulgarity, vládnou logickým myšlením, které je vždy instinktivně nabádá vnášet do chaosu určitý pořádek. Většinou rozebírají a analyzují i nejmenší podrobnosti, měly by ale dávat pozor, aby se neponořily do problému tak hluboko, že nebudou schopny vnímat celek.
Panny mívají neobyčejně vysoké požadavky a leckdy bývají až přehnaně náročné a vybíravé. Zajímá je čistota a dobrá výživa, bývají zastánkyněmi kondičního cvičení a zdravého způsobu života. Navzdory těmto vlastnostem však čas od času trpí duševním napětím a tu a tam bývají úzkostlivé a neurotické. Tyto stavy bývají výsledkem duševního vypětí; při silně vyvinutém smyslu pro povinnost  si často nabírají na bedra víc, než dokáží samy zvládnout. Za normálních okolností jsou jedinci narození ve znamení Panny báječnými zaměstnanci , neboť nenávidí nepořádek a potrpí si na důslednost a hospodárnost.

Spolehlivé a upřímné Panny s metodickým přístupem k životu budou vždy druhým praktickou a moudrou oporou. V podstatě se dá říci,že nabízejí pomoc dříve než je o ni požádáte.